Leeds United z Mateuszem Klichem słabsze od Brighton. Czyste konto Łukasza Fabiańskiego [WIDEO]

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Piłkarze Leeds United w 19. kolejce Premier League ulegli Brighton 0:1. Zwycięstwo nad Burnley odniósł natomiast West Ham United. Czyste konto zachował Łukasz Fabiański.
W barwach Leeds od pierwszej minuty wystąpił Mateusz Klich. Polak był widoczny w środku pola, posłał kolegom kilka niezłych podań, ale piłkarzom beniaminka brakowało dokładności pod bramką rywala.
W 17. minucie na prowadzenie wyszło Brighton. Alexis Mac Allister świetnie podał do Neala Maupaya, a temu drugiego pozostało jedynie dopełnienie formalności z bliska.
Niewiele brakowało, aby goście jeszcze przed przerwą podwyższyli wynik, lecz Leeds przed stratą kolejnego gola uchroniła poprzeczka. Podopieczni Marcelo Bielsy nie mogli dziś złapać właściwego rytmu.
W drugiej połowie szczęścia próbował między innymi Jack Harrison, lecz ogólnie to Brighton sprawiało lepsze wrażenie. Podopieczni Grahama Pottera wygrali 1:0 i oddalili się od strefy spadkowej. Ich przewaga nad Fulham wzrosła do pięciu punktów.
Minimalne zwycięstwo odniósł także West Ham. W składzie "Młotów" znalazł się Łukasz Fabiański. Polak zachował czyste konto, a jego zespół zgarnął trzy punkty.
O wszystkim zdecydowała akcja z dziewiątej minuty. Wówczas na listę strzelców wpisał się Michail Antonio. West Gam wskoczył dzięki temu na ósme miejsce, Burnley spadło na 17. lokatę.