NA ŻYWO
Obejrzyj w
Konferencja Lecha Poznań
Subskrybuj
  • Konferencja Lecha przed meczem z Karabachem
  • John van den Brom i Mikael Ishak odpowiadają na pytania dziennikarzy

Leeds wyceniło Raphinhę. Klub z Premier League coraz bliżej uprzedzenia FC Barcelony

Leeds wyceniło Raphinhę. Klub z Premier League coraz bliżej uprzedzenia FC Barcelony
Matt Wilkinson/Pressfocus
Autor: Maciej Pietrasik 20 cze 2022 | 21:45
Brazylijczyk Raphinha jest od pewnego czasu jednym z głównych celów transferowych FC Barcelony. Jak donosi Matteo Moretto, coraz więcej wskazuje jednak na to, że "Blaugranę" uprzedzi Arsenal.
Skrzydłowy już kilka miesięcy temu uzgodnił warunki kontraktu z wicemistrzami Hiszpanii. Ekipa z Camp Nou liczyła na to, że Leeds spadnie z Premier League. Wówczas w kontrakcie Raphinhi znalazłaby się niska klauzula odstępnego.
Dalsza część tekstu pod wideo
"Pawie" rzutem na taśmę utrzymały się jednak w elicie i żądają wielkich pieniędzy za swoją gwiazdę. To znacznie zmniejszyło szanse FC Barcelony na letni transfer.
Jak donosi Matteo Moretto z hiszpańskiego portalu "Relevo", Leeds ustaliło już cenę za piłkarza. Na ten moment wydaje się ona przekraczać finansowe możliwości klubu z Camp Nou.
"Pawie" chcą dostać za Raphinhę co najmniej 55 milionów euro, jeśli chodzi o sumę podstawową. Kolejne 15 milionów euro miałoby zostać zawarte w opcjonalnych bonusach.
Na dodatek relacje między Leeds i "Barcą" nie są podobno najlepsze. Sytuację zamierza wykorzystać Arsenal, który czyni postępy w negocjacjach z piłkarzem.
Na ten moment to "Kanonierzy" wydają się faworytami do sprowadzenia Brazylijczyka. Niemiecki "Transfermarkt" wycenia obecnie Raphinhę na 45 milionów euro.
Źródło: Matteo Moretto

Dyskusja 8