Legenda FC Barcelony zamierza wrócić do klubu. Ma pełnić nową rolę. "To mój dom"

Legenda FC Barcelony zamierza wrócić do klubu. Ma pełnić nową rolę. "To mój dom"
Andres Garcia / PressFocus
Andres Iniesta przez wiele lat reprezentował barwy FC Barcelony. Po zakończeniu piłkarskiej kariery pomocnik chce wrócić na Camp Nou. W rozmowie z "La Gazzetta dello Sport" złożył jasną deklarację w tej sprawie.
38-latek przez wiele sezonów czarował swoją grą na Camp Nou. Na odejście z Katalonii zdecydował się w 2018 roku. Wówczas wyjechał z Europy i przeniósł się do japońskiego Vissel Kobe.
Dalsza część tekstu pod wideo
Tam ma kontrakt, który obowiązuje do stycznia 2024 roku. Zamierza go wypełnić. Później chciałby natomiast wrócić do FC Barcelony i pełnić w klubie zupełnie inną rolę.
Na razie Iniesta nie chce jednak deklarować, co dokładnie będzie robił po zawieszeniu butów na kołku. Bierze pod uwagę kilka opcji, ale nie ma wątpliwości, że będzie chciał pozostać przy futbolu.
- Będę jeszcze rok tutaj w Japonii, a potem zobaczymy. Bardzo chciałbym wrócić do Barcelony, to mój dom, ale wciąż nie wiem w jakiej roli czy to trenera, dyrektora sportowego czy jeszcze kogoś innego - powiedział Iniesta w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport".
- W każdym razie pierwszą rzeczą, którą muszę zrobić, jest trening i na razie wciąż widzę siebie jako zawodnika - podkreślił doświadczony pomocnik.
- Miło jest myśleć, że ktoś, kto dał tak wiele klubowi, może kontynuować tam swoją pracę, nawet jeśli przestanie grać. Ale aby tak się stało, muszą być spełnione odpowiednie warunki. Nie możesz powiedzieć: "nie zamierzam nic robić, ale pozwólcie mi wrócić" - podkreślił.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik10 Oct 2022 · 19:43
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Przeczytaj również