Legia Warszawa odpadła z Pucharu Polski! Piast Gliwice górą przy Łazienkowskiej

Rafał Oleksiewicz / Press Focus
Legia Warszawa odpadła z Pucharu Polski! Mistrzowie kraju przegrali u siebie z Piastem Gliwice 1:2.
Drużyna Waldemara Fornalika zaczęła świetnie. Goście objęli prowadzenie już w 8. minucie. Uderzeniem z kilku metrów do bramki trafił Świerczok.
W 28. minucie gospodarze byli blisko wyrównania. Piłka po strzale Wieteski zatrzymała się na słupku.
Legia strzeliła gola dopiero w 66. minucie. Po dośrodkowaniu Mladenovicia piłkę do bramki Placha skierował niekryty Lopes. Portugalczyk kilka minut wcześniej pojawił się na boisku.
Świetną zmianę przeprowadził nie tylko Czesław Michniewicz. Wyczuciem wykazał się też Waldemar Fornalik, który w 74. minucie posłał na boisko Alvesa. Ten odwdzięczył mu się już cztery minuty później. Piłkarz Piasta wykorzystał niedokładne podanie Szabanowa do Wieteski, łatwo minął gracza Legii i trafił do siatki.
Legia w końcówce próbowała atakować, lecz Piast umiejętnie wybijał ją z rytmu i sam próbował kontrować. Brakowało mu jednak precyzji przy rozegraniu piłki. Legia swoją okazję miała jeszcze w doliczonym czasie gry, lecz intuicyjnie strzelający Gwilia nie trafił w bramkę.
Piast tym samym uzupełnił stawkę półfinalistów Pucharu Polski. Poza nim w grze o trofeum są jeszcze Arka, Raków i Cracovia.
Marcin Karbowski03 Mar 2021 · 22:21