Legia Warszawa wygrała klasyk z Widzewem! Błysk Josue, asysty Muciego i gorąca atmosfera na trybunach [WIDEO]

Legia wygrała klasyk z Widzewem! Błysk Josue, asysty Muciego i gorąca atmosfera na trybunach [WIDEO]
Marcin Bulanda / PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 12 Sie 2022 | 22:34
Legia Warszawa w piątkowy wieczór wygrała 2:1 mecz 5. kolejki PKO Ekstraklasy z Widzewem Łódź. W ligowym klasyku wygraną "Wojskowym" dały bramki Mattiasa Johanssona i Bartosza Kapustki z pierwszej połowy. W samej końcówce odpowiedział jedynie Patryk Lipski.
Przed laty starcia Legii z aktualnym beniaminkiem należały do największych ligowych hitów. Trybuny w Łodzi w piątkowy wieczór znów się wypełniły, a na boisku nie brakowało ostrych starć.
Początkowo mało było natomiast klarownych sytuacji podbramkowych. Z biegiem czasu Legia zaczęła jednak przejmować inicjatywę, co w 30. minucie przyniosło efekt w postaci gola.
Josue zagrał wówczas znakomitą piłkę do Ernesta Muciego, nie patrząc nawet w kierunku kolegi z drużyny. Albańczyk dograł do Mattiasa Johanssona, który pewnym strzałem skierował piłkę do siatki.
Jeszcze przed przerwą podopieczni Kosty Runjaica podwyższyli prowadzenie. Także tym razem Muci występował w roli asystenta. Tym razem całą akcję wykończył Bartosz Kapustka.
W drugiej części spotkania Widzew starał się zmniejszyć straty. W 75. minucie wydawało się, że ta sztuka udała się łodzianom. Po dograniu Lipskiego Tobiasza pokonał Stępiński.
Analiza VAR wykazała, że w całej akcji był spalony, z czym nie mogli pogodzić się kibice gospodarzy. Zaczęli rzucać różnymi przedmiotami w stronę zawodników Legii, a Szymon Marciniak przerwał spotkanie.
Po kilku chwilach rywalizację wznowiono. Arbiter doliczył aż 10 minut, a Widzew wciąż dążył do gola. Wysiłki przyniosły efekt w 100. minucie, gdy na 2:1 trafił Lipski.
Było już jednak za późno, aby beniaminek zdążył jeszcze wyrównać. Ostatecznie Legia zdobyła trzy punkty i awansowała dzięki temu na drugie miejsce w tabeli.

1660 PLN

100 PLN zakład bez ryzyka, trzy pierwsze wpłaty z bonusem łącznym 1500 PLN i 60 PLN za wykonanie zadań

Więcej o bonusie: STS kod promocyjny
835 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 35 pln freebet i bonus 50% od drugiej wpłaty do 200 PLN

Więcej o bonusie: Fortuna kod promocyjny
3755 PLN

Zwrot do 3500 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 35 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Więcej o bonusie: Superbet kod promocyjny
200 PLN

Zwrot do 200 PLN (cashback) w postaci freebetu na pierwszy kupon. Kod rejestracyjny: MECZYKI

Więcej o bonusie: Betclic kod promocyjny