Legia Warszawa wymęczyła awans w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów! Spore problemy "Wojskowych" [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Maciej Pietrasik 18 sie 2020 | 20:50
Legia Warszawa przez długi czas męczyła się z Linfield w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Ostatecznie polski zespół zwyciężył 1:0. Gola na wagę awansu zdobył w 82. minucie Jose Kante.
Legia była zdecydowanym faworytem w spotkaniu z Linfield. Mistrzowie Irlandii Północnej musieli przebijać się przez fazę wstępną eliminacji, a do pierwszej rundy dostali się dlatego, że u rywali wykryto zarażenie koronawirusem. Za polską drużyną przemawiał również atut własnego boiska.
Podopieczni Aleksandara Vukovicia mieli przewagę w pierwszej połowie, ale nie potrafili poważniej zagrozić bramce rywala. Gorąco w polu karnym Linfield zrobiło się tak naprawdę tylko raz - w 14. minucie uderzenie Antolicia zostało zablokowane, a nieco przypadkową dobitkę Pekharta złapał bramkarz.
Przez większość czasu Legia znajdowała się w ataku pozycyjnym, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje podbramkowe. W końcówce pierwszej połowy to goście zaatakowali, lecz Boruc zachował czujność po uderzeniu Lavery'ego.
Po przerwie Vuković zdecydował się na wprowadzenie Macieja Rosołka, który ostatnio popisał się hat-trickiem w meczu Pucharu Polski. Niewiele to jednak zmieniło - kolejne uderzenie gospodarzy albo były blokowane, albo niecelne. Szczęścia próbowali Pekhart, Gwilia, Mladenović czy właśnie wspomniany Rosołek.
W 75. minucie na boisku zrobiło się nieco więcej miejsca. Kirk Millar faulował przed polem karnym Luquinhasa i wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę. To znacznie ułatwiło grę Legii. Blisko szczęścia był Mateusz Wieteska, ale po jego strzale jeden z obrońców wybił piłkę sprzed linii bramkowej.
W 82. minucie mistrzowie Polski dopięli wreszcie swego. Wprowadzony w drugiej połowie Jose Kante dobrze przyjął sobie futbolówkę przed własnym polem karnym i mocnym strzałem umieścił ją w siatce.
W końcówce goście się otworzyli i przed świetną szansą stanął Rosołek, ale trafił tylko w poprzeczkę. Linfield miało także dużą szansę na doprowadzenie do remisu. Artura Boruca omal nie pokonał Manzinga, lecz na szczęście piłka wylądowała na słupku.
Mecz kolejnej rundy kwalifikacji odbędzie się za tydzień. "Wojskowi" zagrają u siebie z Araratem Erywań lub Omonią Nikozja. Mecz pierwszej fazy między tymi zespołami odbędzie się w środę.

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

0
Najważniejsze jest zwycięstwo i awans ciężko się gra z takim przeciwnikiem który zaparkował autobus w swoim polu karnym
19 sie 2020 | 07:00
0
Ale ciężki mecz mecz w drugiej rundzie eliminacji strach się bać
19 sie 2020 | 03:14
0
Jeszcze nigdy nie widziałem tak głęboko cofniętego i tak nie chcącego grać w piłkę zespołu jak Linfield... Odkąd pamiętam mecze polskich drużyn z zespołami-widmo są najcięższe. Nie bronię Legii bo zagala fatalnie ale nie rozumiem ludzi, którzy oceniają i uważają ze Legia nie przejdzie np. Omonii. Legia jest bardzo mocna gdy rywal gra otwarty futbol, czyli z tymi teoretycznie lepszymi lub zbliżonymi poziomem rywalami. Paradoksalnie z następnym przeciwnikiem Legia będzie miała o wiele łatwiej bo nie będzie tak zamknięty jak pół-amatorzy a gra nie będzie tak statyczna.
19 sie 2020 | 10:19
0
Klasowy zespół potrafi grać w każdych okolicznościach. Co z tego ze murowali? Atak pozycyjny trzeba przeprowadzac z glową, a w legii są wszyscy prócz takiego który potrafi zagrac nieszablonową pilke i takiego ktory potrafi urwac sie i wyjsc mu na pozycje. Ot co. Udalo sie Kante bo prseciwnik popelnil błąd i odpuścił krycie na 16m. A tak meczyliby sie do karnych. Skoro grają systemem jednego meczu bez rewanżu , to nie ma sie co dziwic ze teoretycznie slabsi rywale beda murowac
19 sie 2020 | 13:09
0
Prawda. Legia po prostu nie potrafi grać z takimi rywalami jak Linfield i to jest jej bolączka. Ale np. gdyby grali za tydzień z klasowym rywalem to prawdopodobnie grali by z nim jak równy z równym. Dopóki polskie drużyny nie naucza się zdusić i dojechać takich rywali to zawsze będą męczarnie.
19 sie 2020 | 01:16
0
Co za żenada. Wszyscy faworyci powygrywali wysoko swoje mecze tylko szmaciarze nawet grając z jednym graczem więcej wymęczyli 1:0 i kupon poszedł się je,,, ć
0
Od kilku dni pompowanie przed eliminacjami ze Legia w końcu nie sprzedaje tylko sie wzmacnia itd. To dziś pokazali jacy są mocni. Zaraz odpadna z eliminacji, później słaby start w lidze, następnie zmiana trenera i pół kadry i tak w kółko co rok czy tam dwa.
18 sie 2020 | 22:52
0
PatoLegia. Musi grać przeciwko osłabionej drużynie której nikt w Polsce nie zna bo jest tak słaba, żeby wygrać ledwo 1:0.
Transfermarkt wartości drużyn :
Legia 35.5 mln Euro
Linfield 1.1 mln Euro (połowa składu w ogóle nie wyceniona bo to prawie amatorzy i nie są nic warci)
18 sie 2020 | 22:32
0
Pilkarzyki z Lazienkowskiej zapluwaja hotele na Karaibach od nastepnego czwartku .
18 sie 2020 | 22:17
0
Ooo panie. Z taką grą to z Omonią nie mają czego szukać. Jedynie rezerwowy Kante na plus.
19 sie 2020 | 00:50
0
Zgodzę się, jedynie bym pochwalił jeszcze Boruca, bo mogła być kompletna tragedia gdyby nie jego interwencje.
19 sie 2020 | 03:25
0
Jakie interwencje? On jedna piłkę obronil.
19 sie 2020 | 11:17
0
Wydawało mi się że w tych ostatnich minutach przy tym słupku musnął lekko piłkę, ale może mi się pojebało.
18 sie 2020 | 22:13
0
Omonia wyjaśni obraz polskiej piłki
18 sie 2020 | 21:51
0
A już się bałem że będzie jak z DUDELANGE
No ale było jak z dudelange... tak się pierdolic z mistrzem ile.płnc????
0
No ale było jak z dudelange... tak się pierdolic z mistrzem irl .płnc????
19 sie 2020 | 17:58
0
Tak się pierdolić z państwem którego autonomia równa się 2x obszar Wielkopolski? Tak się pierdolić z państwem który nawet nie jest niepodległy? Przepraszam, musiałem podkreślić rywala Legii.
18 sie 2020 | 21:44
0
Z Omonia Nikozja nie mają szans
18 sie 2020 | 21:33
0
Kante dzieki.Nie tylko mecze sie wygrywa podstawowa 11.Zmiany tez swoje robia w meczu.
18 sie 2020 | 21:32