NA ŻYWO
Obejrzyj w
Sportowy Poranek
Subskrybuj
  • Czas na mecze polskich drużyn w el. Ligi Konferencji!
  • Zapowiadamy spotkania Pogoni i Lechii w Europie

Leonardo podsumował pracę w PSG. Wskazał dwa najlepsze momenty

Leonardo podsumował pracę w PSG. Wskazał dwa najlepsze momenty
YT
Autor: Marcin Karbowski 17 cze 2022 | 14:41
Leonardo przestał pełnić funkcję dyrektora sportowego PSG. Brazylijczyk wskazał najlepsze momenty swojego urzędowania na Parc des Princes.
PSG ma za sobą rozczarowujący sezon - gwiazdorski zespół sięgnął tylko po mistrzostwo kraju. Z Ligą Mistrzów pożegnał się już w 1/8 finału. Szybko odpadł też z Pucharu Francji. Po rozgrywkach w Paryżu doszło do przesilenia. Zmiany objęły klubowe gabinety - ze swojego musiał wyprowadzić się Leonardo.
Dalsza część tekstu pod wideo
Brazylijczyk w roli dyrektora sportowego przeprowadził wiele głośnych transferów. Największym było sprowadzenie Leo Messiego.
- Decydujące były ostatnie chwile przed transferem. Teraz wydaje się to normalne, ale dokonałem jedynego transferu Messiego w jego karierze! - powiedział Leonardo.
- Chronologicznie byli Pele, Maradona i Messi. Jest na Olimpie. Kiedy podsumowuje moje trzy ostatnie lata, widzę finał Ligi Mistrzów, półfinał, dziesiąte mistrzostwo, siedem trofeów krajowych i transfer Messiego - dodał Brazylijczyk.
Leonardo już wcześniej pracował w PSG - był jego dyrektorem sportowym w latach 2011-2013. Z całego pobytu w Paryżu ma dwa ulubione momenty.
- Pierwszym było podpisanie jednego dnia kontraktów z Marco Verrattim i Zlatenem Ibrahimoviciem. To nie przypadek, że w jednym momencie przyszli utalentowany młodzieniec z drugiej ligi i światowa gwiazda. Drugi to transfer Messiego. To dwie wielkie chwile - przyznał Leonardo.
Źródło: goal.com

Dyskusja 6