F1. Lewis Hamilton wygrał Grand Prix Wielkiej Brytanii. Robert Kubica z najlepszym wynikiem w sezonie [WIDEO]

Kristin Greenwood / Shutterstock.co
Kierowcy Mercedesa okazali się bezkonkurencyjni podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii - tym razem górą był Lewis Hamilton. Robert Kubica ukończył wyścig na 15. miejscu.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego wyścigu.
Robert Kubica dobrze rozpoczął wyścig, wyprzedzając dwóch kierowców Haasa. Na czele stawki początkowo nie doszło do większych zmian: Bottas utrzymał pierwsze miejsce, za nim był Hamilton, a dalej Leclerc.
Na 4. okrążeniu kierowcy Mercedesa stoczyli wielką walkę o prowadzenie na torze Silverstone. Najpierw Hamilton wyprzedził Bottasa, ale po chwili Fin zrewanżował się koledze z zespołu.
Wyścigu nie ukończył Giovinazzi, który na 20. okrążeniu wypadł z toru i zagrzebał się w żwirze. Wtedy na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa i część kierowców zjechała do boksów. Na czele wyścigu ponownie znalazł się Hamilton.
Kolejną wpadkę w tym sezonie zaliczyło natomiast Ferrari. Leclerc stracił pozycję na rzecz obu kierowców Red Bulla, bo zespół zbyt późno zdecydował się na pit-stop.
Dobrze spisywał się Robert Kubica. Polak wreszcie jechał w zbliżonym tempie do George'a Russella. Na 33. okrążeniu Kubica trafił do kolegi z zespoły tylko 3 sekundy.
Na 37. okrążeniu doszło do kolizji z udziałem Sebastian Vettela i Maxa Verstappena. Niemiecki kierowca wjechał wjechał w tył bolidu Holendra podczas hamowania przez jednym z zakrętów. Chwilę wcześniej Vettel stracił swoją pozycję właśnie na rzecz Verstappena.
Na metę jako pierwszy wjechał Hamilton, a za nim uplasowali się Bottas i Leclerc. Kubica zajął 15. miejsce, wyprzedzając Sergio Pereza, który uszkodził skrzydło w starciu z Nico Huelkenbergiem. Za Polakiem znalazł się również Vettel, który otrzymał 10 sekund za kolizję z Verstappenem.