Liga Europy. 0:5! FC Astana rozbita przez AZ Alkmaar

0:5! FK Astana rozbita przez AZ Alkmaar
youtube.com
Zespół FK Astana przegrał u siebie z AZ Alkmaar 0:5 (0:1) w meczu 4. kolejki grupy L Ligi Europy. Gospodarze nie zdobyli w tej edycji jeszcze punktu.
Do przerwy goście zdobyli tylko jednego gola. Myron Boadu wykorzystał błąd defensorów Astany i trafił do siatki.
W drugiej połowie zawodnicy z Holandii byli zdecydowanie skuteczniejsi. Fredrik Midtsjo strzelił gola na 2:0 po płaskim uderzeniu sprzed pola karnego.
Kolejną bramkę zdobył Oussama Idrissi, który trafił do pustej bramki. Czwarte trafienie dla gości zaliczył Pantelis Chatzidiakos, strzałem z szesnastki.
W 77. minucie rezultat na 5:0 dla gości ustalił Boadu, strzelając z kilku metrów do pustej bramki.
W tabeli grupy L AZ Alkmaar jest liderem z dorobkiem 8 punktów. Natomiast FC Astana zamyka stawkę bez zdobyczy punktowej.