Nadchodzące

Liga Europy. 0:5! FC Astana rozbita przez AZ Alkmaar

AZ Alkmaar
Źródło zdjęcia: youtube.com

Zespół FK Astana przegrał u siebie z AZ Alkmaar 0:5 (0:1) w meczu 4. kolejki grupy L Ligi Europy. Gospodarze nie zdobyli w tej edycji jeszcze punktu.

Do przerwy goście zdobyli tylko jednego gola. Myron Boadu wykorzystał błąd defensorów Astany i trafił do siatki.

W drugiej połowie zawodnicy z Holandii byli zdecydowanie skuteczniejsi. Fredrik Midtsjo strzelił gola na 2:0 po płaskim uderzeniu sprzed pola karnego.

Kolejną bramkę zdobył Oussama Idrissi, który trafił do pustej bramki. Czwarte trafienie dla gości zaliczył Pantelis Chatzidiakos, strzałem z szesnastki.

W 77. minucie rezultat na 5:0 dla gości ustalił Boadu, strzelając z kilku metrów do pustej bramki.

W tabeli grupy L AZ Alkmaar jest liderem z dorobkiem 8 punktów. Natomiast FC Astana zamyka stawkę bez zdobyczy punktowej.