Liga Mistrzów oddala się od Borussii Dortmund. Schalke nie uratował nawet 37-letni weteran [WIDEO]

Autor: Adam Kłos 3 kwi 2021 | 17:31
Drużyny z Westfalii toną. Fani Schalke pogodzili się, że ich klub z hukiem spadnie do drugiej ligi, a rywal zza miedzy, Borussia Dortmund, bardzo możliwe, że przegapi następną edycję Ligi Mistrzów. BVB w kluczowym spotkaniu poległo u siebie z Eintrachtem 1:2. Po tej kolejce natomiast będzie więcej optymizmu w drużynie Rafała Gikiewicza i Roberta Gumnego. Augsburg zgarnął komplet punktów z Hoffenheim.
Borussia Dortmund - Eintracht
BVB walczy o życie, czyli przepustkę do przyszłorocznej Ligi Mistrzów. Dzisiejszy rywal? Raczej z tych mniej wdzięcznych. Obawy były uzasadnione. Minęło trochę więcej niż 10 minut, a gospodarze już musieli odrabiać. Gola na początku przypisano Andre Silvie, ale w powtórkach dostrzeżono, że głową swojego bramkarza pokonał Nico Schulz.
Jak trwoga, to do Hummelsa. Obrońca Borussii kilkakrotnie potwierdzał, że potrafi strzelać dla swoich zespołów ważne gole. On też przytomnie odnalazł się w polu karnym podczas rzutu rożnego i strzelił wyrównującego gola. Ostatecznie nie dało to BVB ani jednego punktu. W ostatniej minucie wicemistrzów Niemiec upokorzył Silva, który w końcu doczekał się 22. trafienia w lidze w tym sezonie.
Augsburg - Hoffenheim
Zwycięstwo, porażka, zwycięstwo, porażka… Rafał Gikiewicz i jego koledzy nie potrafią ustabilizować ligowej formy. Mecz z sąsiadami w tabeli miał dać odpowiedź na pytania o prawdziwe możliwości piłkarzy z Bawarii. Bramki Rubena Vargasa i Andre Hajna potwierdziły dalsze pierwszoligowe aspiracje Augsburga. Bardzo dobre 90 minut zaliczył też Robert Gumny.
Bayer Leverkusen - Schalke
Schalke ma jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie w Bundeslidze, ale na dobrą sprawę nikt w Zagłębiu Ruhry w to nie wierzy. Gospodarze świeżo po zwolnieniu trenera Bosza liczyli na odbicie się po niekorzystnej serii. Schalke dotrwało z zerem z tyłu pół godziny, kiedy rywali napoczął Lucas Alario.
Rozłożone na łopatki Schalke mogło tylko bronić się przed kolejnymi najazdami. I to nie całkiem wychodziło. W drugiej połowie przyszłych przedstawicieli drugiej Bundesligi dobił Patrik Schick. Zawodnicy z Gelsenkirchen mieli chwilę umiarkowanej radości tylko raz, gdy w końcówce trafił 37-letni Klaas-Jan Huntelaar.
Wolfsburg - Köln
Piłkarze “Wilków” nieoczekiwanie stali się trzecią siłą w Niemczech, a fani już zacierają ręce w rysującej się perspektywie powrotu do Champions League po pięcioletniej przerwie. Gracze z miasta Volkswagena długo nie byli w stanie pokonać golkipera “Kozłów”, ale wreszcie uczynił to popisowy duet: podawał Wout Weghorst, wykończył Josip Brekalo.
Mainz - Arminia
Ekipa z Moguncji pod kierownictwem nowego trenera Bo Svenssona to obecnie jedna z lepszych drużyn w Bundeslidze pod względem formy. W ciągu tylko kilku tygodni podźwignęła się ze strefy spadkowej i szuka kolejnych punktów. Te mógł przynieść gol Daniel Brosinskiego z jedenastu metrów, jednak beniaminek zdążył odpowiedzieć późnym trafieniem Andreasa Voglsammera.

Tabela ligowa - Bundesliga

1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Betfan
1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Dyskusja 8

3 kwi 2021 | 17:38
Zasłużone zwycięstwo Eintrachtu.Haaland przez cały mecz był wku**iony. Jak nie wejdą do LM to raz że Haland będzie chciał zmienić klub a dwa że Borussia będzie potrzebowała sporej gotówki.
0
Zasłużone zwycięstwo Eintrachtu. Haaland przez cały mecz był wku**iony. Jak nie wejdą do LM to raz że Haland będzie chciał zmienić klub a dwa że Borussia będzie potrzebowała sporej gotówki.
3 kwi 2021 | 17:46
0
W następnej kolejce mega ważny mecz SGE z Wolfsburgiem. Jak uda się wygrać to Champions League zawita do Frankfurtu :-)
3 kwi 2021 | 17:58