Lille zgubiło punkty! Kwestia mistrzostwa Ligue 1 wciąż otwarta

Francois Greuez/SIPA/Pressfocus
Lille zgubiło punkty w rywalizacji z Saint Etienne. Ekipa Christophe'a Galtiera zremisowała 0:0.
W pierwszej połowie Lille miało problem z zagrożeniem bramce St. Etienne. Teoretycznie rywale "Mastifów" nie walczyli ani o utrzymanie, ani o miejsce w europejskich pucharach, jednak zespół Claude'a Puela i tak postawił twarde warunki.
Najlepszą sytuację w pierwszej połowie miał Luiz Araujo. Brazylijczyk odnalazł się w polu karnym, dostał dobre podanie ze skrzydła, ale nie zdołał trafić do siatki. Do przerwy utrzymał się remis 0:0.
Lille nie odpuszczało i wciąż próbowało strzelić gola na wagę bezcennych trzech punktów. W 60. minucie Boubakary Samare oddał strzał z pola karnego, ale dobrze zachował się Etienne Green. Kilka minut później Jonathan David padł w polu karnym. Arbiter nie zdecydował się jednak wskazać na "wapno".
Kolejne próby ataków "Mastifów" kończyły się fiaskiem. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Lilla nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Przewaga nad PSG przed ostatnią kolejką wynosi jeden punkt. Saint Etienne jest jedenaste.
Adam Kłos16 May 2021 · 22:49