Liverpool lepszy od Leicester City. "The Reds" nic sobie nie robią z problemów kadrowych [WIDEO]

Liverpool wygrał z Leicester City w meczu 9. kolejki Premier League. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 (2:0).
Juergen Klopp miał duży ból głowy przed dzisiejszym meczem. Niemiecki szkoleniowiec nie mógł dziś skorzystać z wielu kluczowych zawodników. Poza kadrą znaleźli się m.in. Van Dijk, Salah, Alexander-Arnold, Henderson czy Thiago Alcantara. Z tego powodu szansę dostali Curtis Jones czy Neco Williams.
Problemów "The Reds" nie było jednak widać na boisku. Mistrzowie Anglii od początku przeważali, naciskali na rywali i kreowali kolejne sytuacje do zdobycia bramki. Już w 14. minucie bliski szczęścia był Diogo Jota, ale Schmeichel nie dał się zaskoczyć.
Duński golkiper kilka chwil później musiał jednak wyciągać piłkę z siatki. Gola samobójczego zdobył Evans. Obrońca niefortunnie zagrał we własnym polu karnym i głową skierował piłkę do własnej bramki.
"The Reds" podwyższyli prowadzenie jeszcze przed przerwą. Rozegrali składną akcję, którą znakomicie wykończył Jota. Podopieczni Juergena Kloppa wcześniej wymienili 30 podań.
W drugiej połowie "Lisy" szukały gola kontaktowego. Alisson nie dał się jednak zaskoczyć, gdy w 61. minucie przed szansą stanął Vardy. Z kolei kilka chwil później centymetry od szczęścia był Firmino. Po bilardowej akcji piłkę z linii bramkowej zdołał jednak wybić jeden z rywali.
Brazylijczyk na cztery minuty przed końcem dopiął swego. Uderzył głową i Schmeichel był bez szans.
Ostatecznie trzy punkty zostały w Liverpoolu. "The Reds" zajmują drugą pozycję w ligowej tabeli. Na swoim koncie mają 20 punktów. Z kolei dorobek Leicester City to 18 "oczek". "Lisy" sklasyfikowane są na czwartej lokacie.
Daniel Makarewicz22 Nov 2020 · 22:07