Lokomotiw górą w derbach Moskwy. Nie grał Grzegorz Krychowiak

Bukharev Oleg/Shutterstock
Lokomotiw Moskwa pokonał na wyjeździe CSKA 1:0 w niedzielnym meczu dziewiątej kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi. Całe spotkanie w zespole gości rozegrał Maciej Rybus.
Reprezentant Polski zagrał solidne zawody na pozycji lewego obrońcy, pomagając swojej drużynie odnieść drugie ligowe zwycięstwo z rzędu. Na VEB Arena nie wystąpił z kolei Grzegorz Krychowiak, który pauzował za kartki.
Jedyną bramkę meczu strzelił tuż przed przerwą napastnik reprezentacji Rosji, Fiodor Smołow. CSKA grało od 60. minuty w “dziesiątkę”. Drugą żółtą kartkę zobaczył chorwacki środkowy pomocnik, Kristijan Bistrović.
Wygrana pozwoliła Lokomotiwowi awansować na szóste miejsce w tabeli rosyjskiej ekstraklasy, z zachowaniem pięciopunktowej straty do liderującego Zenita Sankt Petersburg. CSKA zajmuje czwartą lokatę.
W następnej kolejce drużyna Krychowiaka i Rybusa zagra u siebie z okupującym aktualnie pozycję w strefie spadkowej beniaminkiem Priemjer Ligi - FK Chimki.
Wojciech_Falenta 27 Sep 2020 · 20:00