Los Angeles Lakers mistrzami NBA! LeBron James poprowadził zespół do wygranej [WIDEO]

Koszykarze Los Angeles Lakers zdobyli mistrzostwo NBA. W niedzielę nie dali szans Miami Heat - 106:93. Tym samym finałową serię wygrali 4-2.
W walce w play-offach NBA Los Angeles Lakers wcześniej pokonali Portland Trail Blazers, Houston Rockets i Denver Nuggets. W finale przyszło im się mierzyć z sensacyjnym zwycięzcą konferencji Wschodniej - Miami Heat.
Koszykarze Erika Spoelstry mimo problemów z kontuzjami dzielnie stawiali opór faworyzowanym rywalom. Po pięciu rozegranych spotkaniach było 3-2 dla Lakers. Szósty mecz obu drużyn - jak się okazało - rozstrzygnął całą rywalizację.
W nim ekipa z Kalifornii szybko zbudowała swoją przewagę. Po pierwszej kwarcie prowadziła ośmioma oczkami. Zawodnicy Heat nie mieli recepty na rozpędzonego LeBrona Jamesa. Pod koniec drugiej "ćwiartki" przewaga Lakers wynosiła już 30 punktów. W krytycznym dla Heat momencie na tablicy wyników widniał rezultat 46:82 i było jasne, kto zdobędzie mistrzowski tytuł.
Ostatnia kwarta to zryw podopiecznych Erika Spoelstry, którzy zniwelowali straty do 13 "oczek". Ostatecznie Lakers wygrali 106:93.
Bohaterem spotkania był LeBron James, który zanotował 28 punktów, 14 zbiórek i 10 asyst. 35-latek został wybrany MVP finałów. To dla niego czwarte takie wyróżnienie w karierze (wcześniej w Miami Heat - 2012, 2013 oraz w Cleveland Cavaliers - 2016).
Koszykarze z Los Angeles swój triumf zadedykowali Kobemu Bryantowi, który zginął w katastrofie helikoptera. - Od czasu tragedii wszystko, czego pragnęliśmy, to zdobyć ten tytuł dla niego. Był dla nas jak starszy brat. Wiem, że patrzy na nas z góry i jest dumny. Zrobiliśmy to dla niego - przyznał Anthony Davis.
Dla Los Angeles Lakers to 17. tytuł w historii. Tym samym "Jeziorowcy" zrównali się z Boston Celtics.
Miami Heat – Los Angeles Lakers 93:106 (2:4 w serii)
Daniel Makarewicz12 Oct 2020 · 07:00