Luis Figo upokorzony przez Roberto Manciniego. "Trzeba mieć odrobinę szacunku"

G Holland/Shutterstock
Autor: Daniel Makarewicz 4 maj 2020 | 12:43
Luis Figo wrócił do czasów, gdy bronił barw Interu Mediolan. Jak się okazuje, były piłkarz ma bardzo złe wspomnienia dotyczące współpracy z Roberto Mancinim.
Portugalczyk trafił w lipcu 2005 roku do stolicy Lombardii. Piłkarz przez trzy sezony pracował pod okiem Roberto Manciniego. W pewnym momencie relacje między zawodnikiem i trenerem zupełnie się popsuły. Figo coraz częściej czuł się sfrustrowany działaniami Włocha.
- Kiedy grasz, wszyscy są wspaniali, a gdy nie grasz, to wszyscy są okropni. Na początku było świetnie w Interze Mediolan. Potem było już tylko źle przez Manciniego. Na poziomie ludzkim słabo się rozumieliśmy. Jest jednym z ludzi, którzy mnie upokorzyli w trakcie kariery - przyznał Figo.
- Cierpiałem w Interze. Nie miałem 20 lat, a w wieku 34-35 lat są sytuacje, których nie powinienem doświadczać. To nie była kwestia grania, czy niegrania. Rozgrzewałem się przez 85 minut, a potem dostawałem kilka minut, by trener mógł sprawdzić, co mam do zaoferowania. To nie jest normalne. Trzeba mieć odrobinę szacunku - dodał.
Figo łącznie dla "Nerazzurrich" zagrał w 141 spotkaniach. Zdobył w nich 11 goli i zanotował 29 asyst.

1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

Dyskusja 2

4 maj 2020 | 15:23
0
Hmmm...Dość popularny scenariusz we Włoszech.
4 maj 2020 | 14:41
0
Pamiętam jedną lekcję WFu. Betonowa nawierzchnia, lekka mżawka, gralismy w piłke. Samo spotkanie miało wrecz dramatyczny przebieg. Byłem oczywiscie najbardziej wyróżniającym sie zawodnikiem tegoż meczu, prowadzilśmy już 3-0, ale zbytnio rozluźnilismy się na tyłach i druga drużyna doprowadziła do stanu 3-3. Po tym golu mecz zrobił sie wyrównany, w koncowe jednak straciliśmy bramkę na 3-4. Nauczyciel WFu podpowiedział zebyśmy ostatnie minuty zagrali bardziej ofensywnie, więc zmieniliśmy ustawienie z 1-2-2 na 1-4. Przypuscilismy huraganowe ataki na druzyne przeciwną w celu wyrównia, zegar wybijał ostatnią minute, gdy mój kolega dostał piłke przy linii bocznej, ja stojący na środku pola karnego ruszyłem w jego narożnik, krzyczac do kolegi zeby zagrał po prostej. Kolega jedak zdecydował się na drybling, minąwszy przeciwnika ruszył do linii końcowej. Ja widząc to spowrotem cofnałem sie na śrdoek pola karnego spodziewając sie miękkiej wrzutki. Tak też sie stało, jednak piłka dostała dziwnej trajektorii i nieco przyspieszyła lecąc mi nieznacznie za plecy. Nie mogłem już główkować, wieć zdecydowałem sie na przewrotkę. Wyszło wysmienicie, piłka opadała na idealnej wysokości, ja zaś uderzyłem w samo okienko, tak że bramkarz nawet nie drgnał. Chwilę po golu zauważyłem ze wszyscy koledzy lecą do mnie z gratulacjami, a z okolicznych szkolnych okien wyskakują uczniowe z nauczycielami, ktorzy oglądali to dramatyczne spotkanie podziękować mi. Zaraz przybiegli ludzie z telefonami w celu zrobienia wywiadu z bohaterem, szkolne laski dawały mi piórniki itp w celu zrobienia autografu. To był piękny mecz, być moze bardziej dramatyczny niz ten Liverpoolu z Milanem w 2005.