Luis Suarez odchodzi z Atletico Madryt! Media przymierzają go do gry w Premier League

Luis Suarez odchodzi z Atletico Madryt! Media przymierzają go do gry w Premier League
Juan Carlos Rojas/Pressfocus
Autor: Marcin Karbowski 16 maj 2022 | 09:42
Luis Suarez żegna się z Atletico Madryt. Zdaniem mediów Urugwajczyk może wrócić do Premier League.
Suarez został piłkarzem Atletico we wrześniu 2020 roku. Z Barceloną żegnał się w burzliwej atmosferze. Piłkarz wielokrotnie formułował zarzuty wobec władz klubu i ówczesnego trenera Ronalda Koemana.
Dalsza część tekstu pod wideo
Transfer był majstersztykiem Atletico, która po spełnieniu wszystkich warunków zapisanych w umowie mogła zapłacić za doświadczonego napastnika najwyżej 6 mln euro. Opłacało się. W pierwszym sezonie Urugwajczyk strzelił w lidze 21 goli. Walnie przyczynił się do zdobycia mistrzostwa przez swój klub.
Kończące się rozgrywki nie były już tak udane dla 35-latka. Suarez grał mniej, a media wyliczały mu kolejne mecze bez strzelonego gola. W sumie w lidze skończył z jedenastoma bramkami.
Nie jest wielką niespodzianką, że w tej sytuacji Atletico postanowiło nie przedłużać wygasającej umowy z Urugwajczykiem. Klub już oficjalnie o tym poinformował.
Na razie nie wiadomo, gdzie od nowego sezonu zagra Suarez. Portal "Fichajes" twierdzi, że piłkarz może wrócić do Premier League. Łączy go z Aston Villą. Jej trenerem jest Steven Gerrard, z którym Urugwajczyk grał w przeszłości w Liverpoolu.
Źródło: Atletico Madryt, Fichajes