Lukaku blisko powrotu do Interu. Kibice klubu wydali stanowcze oświadczenie

Lukaku blisko powrotu do Interu. Kibice klubu wydali stanowcze oświadczenie
Andrea Bertani / Shutterstock.com
Autor: Adam Nowacki 23 cze 2022 | 09:56
Wszystko wskazuje na to, że Romelu Lukaku wróci do Interu na zasadzie wypożyczenia z Chelsea. Swoje zdanie na ten temat wyrazili już kibice klubu z Mediolanu, którzy wydali specjalne oświadczenie.
Lukaku odchodził z Interu do Chelsea latem 2021 roku. Chociaż niewiele wcześniej przekonywał, że chce pozostać w Mediolanie, ostatecznie skusił się na ogromne pieniądze oferowane przez klub ze Stamford Bridge.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wydawało się, że Belg będzie wielkim wzmocnieniem Chelsea, która niedługo przed jego transferem triumfowała w Lidze Mistrzów.
Rzeczywistość okazała się zgoła inna. Lukaku rozczarowywał. Przez cały sezon, licząc wszystkie rozgrywki, zdobył 15 bramek. Potrzebował jednak do tego aż 44 występów.
Duże poruszenie wywołały też jego wypowiedzi, w których podkreślał, że bardzo chciałby wrócić do Interu. Co zrozumiałe, nie podobało się to fanom i włodarzom Chelsea, a także jej trenerowi, Thomasowi Tuchelowi.
Teraz Lukaku najprawdopodobniej dopnie jednak swego i faktycznie powróci do Interu. Na razie na zasadzie wypożyczenia. W Mediolanie nie może jednak liczyć na ciepłe przyjęcie kibiców.
Przedstawiciele “Curva Nord”, ultrasów Interu, wydali nawet specjalne oświadczenie.
- Nie będzie protestów przeciwko graczowi, ale nikt nie powinien go powitać z szalikami lub flagami Curva. Będzie musiał zarobić na to pokorą i pracą. Traktowaliśmy go jak króla, teraz jest jednym z tłumu, chociaż nigdy nie będziemy mu kibicować, jeśli znów założy koszulkę Interu - napisano.
Lukaku grał dla Interu w latach 2019-2021. Wystąpił wówczas w 95 meczach i strzelił 64 gole. Dołożył do tego 16 asyst. Do Chelsea odszedł za 113 mln euro.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: AS