Lukas Podolski przyczynił się do zwycięstwa... Niecieczy. Niemiec spowodował rzut karny [WIDEO]

Norbert Barczyk / PressFocus
Nieciecza wygrała z Górnikiem Zabrze 3:1. Do zwycięstwa "Słoni" przyczynił się... Lukas Podolski.
Wszystko, co najważniejsze, wydarzyło się po przerwie. Jako pierwsi do bramki trafili goście. W 55. minucie po rzucie rożnym uderzeniem z półobrotu trafił Rafał Janicki.
Gospodarze wyrównali w dość niecodziennych okolicznościach. We własnym polu karnym piłkę ręką zagrał Manneh, a sędzia po obejrzeniu powtórki zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Pierwsze uderzenie Piotra Wlazły obronił Grzegorz Sandomierski, ale sędzia nakazał powtórzenie strzału. Tym razem piłkarz Niecieczy nie zmarnował okazji do wyrównania.
Nieciecza poszła za ciosem. Już po dwóch minutach Kukułowicz dośrodkował w pole karne, a Śpiewak uderzeniem głową wbił piłkę do siatki.
W 76. minucie było już 3:1. Po raz drugi skutecznym strzałem z rzutu karnego popisał się Wlazło. Jedenastkę sprokurował Lukas Podolski, który sfaulował Kukułowicza. Dostał za to żółtą kartkę.
Dla zespołu z Niecieczy to dopiero pierwsze zwycięstwo w sezonie. Nie pozwoliło mu jednak opuścić strefy spadkowej - piłkarze Mariusza Lewandowskiego zajmują siedemnaste miejsce w lidze. Górnik jest trzynasty.
Marcin Karbowski26 Sep 2021 · 14:30