Łukasz Fabiański zatrzymał Jakuba Modera! Kapitalna interwencja po strzale pomocnika Brighton [WIDEO]

screen z TV
W 14. kolejce Premier League doszło do polskiego starcia. West Ham z Łukaszem Fabiańskim w składzie zremisował 1:1 z Brighton Jakuba Modera.
Wynik meczu otworzyły "Młoty". Już w 5. minucie Tomas Soucek wykorzystał centrę Pablo Fornalsa z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do siatki. Czech to prawdziwy specjalista od gry w powietrzu pod bramką rywali.
W 16. minucie arbiter podyktował rzut wolny dla Brighton. Do piłki podeszli Leandro Trossard i Jakub Moder. Ostatecznie to Belg oddał uderzenie, po którym piłka została odbita przez jednego z zawodników ustawionych w murze.
Jeszcze w pierwszej połowie Graham Potter był zmuszony przeprowadzić dwie zmiany. Kontuzji doznali Jeremy Sarmiento i Adam Webster. W ich miejsce na boisku pojawili się Solly March i Shane Duffy.
W 39. minucie Moder stanął przed szansą, aby doprowadzić do remisu. Łukasz Fabiański w pięknym stylu obronił strzał pomocnika "Mew".
W 47. minucie "Fabian" zatrzymał kolejne uderzenie. Tym razem golkiper poradził sobie z próbą Marcha. Chwilę później piłka zatrzepotała w siatce Brighton. Sędziowie długo analizowali tę sytuację i w końcu zdecydowano, że Michail Antonio był na pozycji spalonej. Bramka nie została uznana. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Robert Sanchez zanotował fantastyczną interwencję po strzale Declana Rice'a.
W samej końcówce Tariq Lamptey wrzucił do Neala Maupaya, który zdobył gola ekwilibrystycznym strzałem.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. West Ham zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli. Brighton jest siódme.