Łukasz Skorupski obronił rzut karny Ciro Immobile! Bologna pokonała Lazio [WIDEO]

Bologna zwyciężyła 2:0 Lazio w sobotnim meczu Serie A. Jednym z bohaterów spotkania został Łukasz Skorupski.
Bramkarz reprezentacji Polski zachował swoje czwarte czyste konto w tym sezonie, a na początku meczu - przy wyniku 0:0 - “wyczuł” egzekwującego rzut karny Ciro Immobile i z łatwością wybronił jedenastkę.
Co więcej, zaledwie dwie minuty później, Bologna objęła prowadzenie przeciwko uczestnikowi fazy pucharowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.
Po bardzo składnej akcji gospodarzy Pepe Reina poradził sobie ze strzałem Riccardo Orsoliniego. Przy dobitce Ibrahimy Mbaye’a był już jednak bezradny.
W drugiej połowie wynik meczu ustalił, po kolejnym efektownym ataku Bologni i podaniu Musy Barrowa, Nicola Sansone.
Dzięki zwycięstwu drużyna Łukasza Skorupskiego awansowała na 11. miejsce w tabeli Serie A. Zanotowała też czwarte kolejne spotkanie bez porażki.
Lazio pozostaje na szóstej lokacie w klasyfikacji włoskiej ekstraklasy.
Wojciech_Falenta 27 Feb 2021 · 19:56