Łukasz Skorupski obronił rzut karny Lautaro Martineza! Polak odwrócił losy meczu, Inter na kolanach [WIDEO]

Inter Mediolan niespodziewanie przegrał z Bologna FC 1:2 (1:0) w meczu 30. kolejki Serie A. W 62. minucie Łukasz Skorupski obronił rzut karny.
Inter Mediolan walczy o drugie miejsce w ligowej tabeli. Dziś "Nerazzurri" mierzyli się na własnym boisku z Bologna FC. Od pierwszej minuty bramki gości strzegł Łukasz Skorupski.
Inter wyszedł na prowadzenie w 22. minucie. Na listę strzelców wpisał się Romelu Lukaku. Belg dopadł do piłki odbitej od słupka i nie dał szans polskiemu golkiperowi.
W 57. minucie czerwoną kartkę zobaczył zawodnik gości - Roberto Soriano. Po kilku chwilach ekipa z Mediolanu mogła podwyższyć wynik spotkania. Wówczas sędzia podyktował rzut karny dla Interu. Do piłki podszedł Lautaro Martinez. Argentyńczyk nie zdołał jednak pokonać Skorupskiego. Polak wyczuł intencje strzelca i odbił futbolówkę, a po chwili zatrzymał dobitkę Gagliardiniego.
- SKORUPSKI! Jak ktoś nie widział, warto będzie nadrobić. Najpierw obroniony karny Lautaro Martineza, a później dobitka Gagliardiniego, która wyglądała tylko na formalność - napisał Przemysław Langier z "Onet Sport".
- Świetne zachowanie Polaka też przy dobitce. Utrzymuje Bolognę przy życiu w tym spotkaniu - dodał Piotr Dumanowski z "Eleven Sports".
Interwencja Skorupskiego okazała się kluczowa. W kolejnych minutach jego koledzy odrobili straty, by nawet wyjść na prowadzenie. W 74. minucie stan spotkania wyrównał Juwara, a na 10 minut przed końcem do siatki trafił Barrow. W międzyczasie boisko musiał opuścić Bastoni, który zobaczył drugą żółtą kartkę.
W ostatnich minutach gry Skorupski po raz kolejny popisał się refleksem. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 i sensacyjna porażka Interu Mediolan stała się faktem.
Daniel Makarewicz05 Jul 2020 · 18:45
Źródło: twitter/własne