Maciej Skorża wygrał kolejny mecz w Japonii. Jego drużyna pokonała lidera

Maciej Skorża wygrał kolejny mecz w Japonii. Jego drużyna pokonała lidera
asinfo
Japońska praca Macieja Skorży przynosi coraz większe efekty. Polski szkoleniowiec wygrał kolejny mecz - tym razem jego zespół pokonał Vissel Kobe.
Początek pobytu Macieja Skorży w Japonii nie był szczególnie udany. Jego Urawa Red Diamonds przegrała dwa spotkania i miała problem ze stworzeniem sobie sytuacji.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zmieniło się to podczas meczu z C-Osaką. Podopieczni polskiego trenera odwrócili losy spotkania i finalnie wygrali 2:1. Więcej o tym starciu pisaliśmy TUTAJ.
W ten weekend Skorża musiał przejść prawdziwy test, ponieważ Urawa zmierzyła się z Vissel Kobe, czyli liderem całej ligi. Szybko okazało się, że będzie to test udany.
Urawa wyszła na prowadzenie już w 21. minucie po trafieniu Atsuki Ito. Skromnej zaliczki nie oddała aż do końca spotkania, chociaż oddała kilka strzałów. Zawodziła jednak celność, bo zaledwie jedna próba gości zmierzała w światło bramki.
Niemniej samo zwycięstwo nad uznanym klubem zostało przyjęte bardzo dobrze. Dzięki kolejnym trzem punktom Urawa wspięła się na 7. miejsce w lidze.
Do 29 kwietnia drużyna Skorży rozegra jeszcze osiem meczów. Wspomniana data jest niezwykle ważna, wszak wyznacza początek rywalizacji w finale Azjatyckiej Ligi Mistrzów, gdzie czeka Al-Hilal.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk11 Mar 2023 · 13:52
Źródło: własne

Przeczytaj również