Magiczny gol Messiego i show Neymara. Mateusz Wieteska nie zatrzymał gwiazd PSG [WIDEO]

Screen z Twittera
Zawodnicy Paris Saint-Germain na inaugurację Ligue 1 pewnie pokonali Clermont. W zespole gospodarzy zadebiutował Mateusz Wieteska, ale Polak nie był w stanie zatrzymać Neymara i Leo Messiego. Brazylijczyk zdobył bramkę i zaliczył trzy asysty, a jego klubowy kolega skompletował dublet.
Były obrońca Legii Warszawa przeniósł się do Francji półtora tygodnia temu. Już w debiucie na Wieteskę czekało duże wyzwanie, jakim był występ przeciwko PSG. W zespole mistrzów kraju zabrakło kontuzjowanego Kyliana Mbappe, ale od początku na boisko wyszli Leo Messi oraz Neymar.
I to właśnie współpraca tej dwójki przyniosła otwarcie wyniku już w dziewiątej minucie spotkania. Argentyńczyk wyłożył piłkę swojemu koledze w drużyny, a ten półwolejem pokonał bramkarza rywali.
Przewaga paryżan od początku spotkania nie podlegała wątpliwości. Na początku drugiego kwadransa gry bliski szczęścia był Vitinha, który nieznacznie pomylił się z dystansu. Skuteczniejszy był Achraf Hakimi, zaskakując bramkarza mocnym strzałem przy krótki róg.
Na przerwę PSG schodziło przy trzybramkowym prowadzeniu. Diaw dobrze obronił co prawda strzały Sergio Ramosa oraz Nuno Mendesa, lecz przy uderzeniu Marquinhosa był już bezradny. Brazylijski obrońca wykorzystał dośrodkowanie Neymara.
W drugiej połowie mistrzowie Francji spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, nie musząc zbytnio forsować tempa. Kilka razy nieco dokładności brakło Leo Messiemu, ale Argentyńczyk w końcu doczekał się swojego gola.
Najpierw minął kilku rywali i wyłożył piłkę Neymarowi. Gdy wydawało się, że Brazylijczyk skompletuje dublet, odwdzięczył się dobrym dograniem swojemu partnerowi, a ten podwyższył wynik na 4:0.
Nie był to jednak koniec goli w tym spotkaniu. W 86. minucie Messi popisał się przepięknym trafieniem. Przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i uderzył przewrotką, ustalając wynik na 5:0.
Tym samym PSG bardzo efektownie otworzyło sezon w Ligue 1. Mistrzowie kraju na początku sezonu imponują formą i lekkością, z jaką rozbijają kolejnych przeciwników.
Maciej Pietrasik06 Aug 2022 · 22:49