Mallorca pokonała Eibar na wyjeździe

Miquel Gimenez Olive, wikicommons
SD Eibar uległ u siebie RCD Mallorca 1:2 (0:1) w pierwszym sobotnim meczu 27. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Municipal de Ipurua prowadzenie przyjezdnym zapewnił trzy minuty przed przerwą strzałem z kilku metrów po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dani Rodriguez.
Dwanaście minut przed końcem podwyższył płaskim uderzeniem zza linii pola karnego Japończyk Takefusa Kubo. Już w doliczonym czasie gry rozmiary przegranej miejscowych zmniejszył efektownym strzałem głową Pedro Bigas.
Beniaminek z Balearów po siódmym zwycięstwie w sezonie otwiera strefę spadkową klasyfikacji. Zespół z Kraju Basków doznał natomiast trzeciej porażki w czterech ostatnich spotkaniach i jest szesnasty w klasyfikacji.