Manchester City nowym liderem Premier League! Zdemolowali West Brom. Bednarek nie dał rady Arsenalowi [WIDEO]

Kolejka w Premier League rozpoczęła się z przytupem. Manchester City zdemolował West Brom, a Arsenal pokonał Southampton. 90 minut rozegrał Jan Bednarek.
"Obywatele" zanotowali perfekcyjną pierwszą połowę. Autorem pierwszego trafienia był Ilkay Guendogan, który świetnie poradził sobie z bezradną defensywą West Bromu.
Ten gol tylko napędził podopiecznych Pepa Guardioli. Kwadrans później na listę strzelców wpisał się Joao Cancelo. Było to pierwsze trafienie Portugalczyka w barwach City. Na 3:0 trafił Guendogan, a jeszcze przed przerwą Sama Johnstone'a pokonał Riyad Mahrez.
W drugiej połowie bramkę zdobył Raheem Sterling. Anglik wykorzystał dobre podanie Mahreza i podwyższył prowadzenie "The Citizens".
Dzięki wygranej Manchester City wyprzedził rywala zza miedzy i usadowił się na fotelu lidera z przewagą jednego punkciku nad "Czerwonymi Diabłami".
Ciekawie było również w meczu Southampton-Arsenal. Jan Bednarek zaczął spotkanie od 1. minuty. Szybko na prowadzenie wyszli właśnie "Święci" po niezłym uderzeniu Stuarta Amstronga.
To trafienie jedynie rozsierdziło "Kanonierów". Po kilkudziesięciu sekundach odpowiedział Nicolas Pepe, a jeszcze w pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się młody wychowanek Arsenalu, Bukayo Saka.
Przy bramce na 2:1 Sace asystował Alexandre Lacazette. W drugiej części gry doszło do zamiany ról. Tym razem to angielski skrzydłowy wyłożył napastnikowi piłkę, a ten pokonał bramkarza "Świętych".
Arsenal wyprzedził Southampton i zajmuje obecnie 8. miejsce w Premier League.