Manchester City. Pep Guardiola wskazał najlepszego piłkarza Premier League. Nie wahał się ani chwili

Pep Guardiola wskazał najlepszego piłkarza Premier League. Nie wahał się ani chwili
Salvio Calabrese / Press Focus
Autor: Maciej Pietrasik 2 gru 2021 | 18:28
W środowy wieczór Manchester City wygrał na wyjeździe z Aston Villą w meczu angielskiej Premier League. Pięknego gola strzelił wówczas Bernardo Silva. Pep Guardiola uważa, że Portugalczyk jest w tej chwili najlepszym zawodnikiem w rozgrywkach.
27-latek trafił na Etihad Stadium w 2017 roku. Aktualni mistrzowie Anglii zapłacili wówczas za niego 50 milionów euro AS Monaco. Szybko okazało się, że piłkarz jest wart sporych pieniędzy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Bernardo Silva miał jednak także gorsze momenty w Manchesterze City. Poprzedni sezon był w jego wykonaniu słaby i spekulowano nawet na temat jego możliwego odejścia z zespołu.
Pep Guardiola nie ukrywał wówczas, że takie scenariusz jest możliwy. W obecnych rozgrywkach Portugalczyk znów odgrywa jednak wiodącą rolę w drużynie.
W rozgrywkach Premier League zdobył już pięć bramek w trzynastu spotkaniach. Miał także jedną asystę. W środę był bohaterem spotkania z Aston Villą.
Po meczu Guardiolę zapytano o to, czy uważa Silvę za jednego z najlepszych zawodników Premier League. Hiszpan przy udzielaniu odpowiedzi nie miał żadnych wątpliwości.
- Jest najlepszy. Kiedy dwa czy trzy lata temu zdobyliśmy 98 punktów, to także właśnie on był najlepszy. Zobaczcie to sobie na wideo - powiedział szkoleniowiec.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Marca

Dyskusja 28