Manchester City. Świetne zachowanie Pepa Guardioli. Wzruszające pożegnanie trenera z ikoną Premier League

Świetne zachowanie Pepa Guardioli. Wzruszające pożegnanie trenera z ikoną Premier League [WIDEO]
Screen Twitter
Autor: Hubert Kowalczyk 16 maj 2022 | 16:54
Po meczu West Ham United - Manchester City doszło do wzruszającego zdarzenia. Mark Noble, ikona "The Hammers" i całej Premier League, został w emocjonalny sposób pożegnany przez samego Pepa Guardiolę.
Mark Noble zakończył swoją karierę, którą w całości poświęcił dla West Hamu United. Swój ostatni występ angielski pomocnik zaliczył w meczu z Manchesterem City, który zakończył się remisem 2:2.
Dalsza część tekstu pod wideo
"The Hammers" sprawili w ten sposób niemałą niespodziankę, lecz i tak oczy wszystkich były skierowane na doświadczonego pomocnika. 35-latek jest w końcu ikoną całego londyńskiego klubu oraz Premier League.
Nic więc dziwnego, że Noble otrzymał wzruszające pożegnanie nie tylko od kibiców WHU. Swój szacunek dla Anglika wyraził także Pep Guardiola, który zaraz po końcowym gwizdku podszedł do pomocnika.
Szkoleniowiec Manchesteru City poruszył temat Noble'a także podczas konferencji prasowej. Stwierdzi wówczas, że takich piłkarzy należy doceniać.
- Podziwiam karierę takich piłkarzy jak on. Został w West Hamie przez wiele, naprawdę wiele lat. Trzeba to docenić - powiedział Guardiola.
- Niestety Noble będzie też jednym z ostatnich takich przypadków w naszym świecie. Dlatego mam nadzieję, że pozostanie przy piłce. Jego doświadczenie, jego wiedza mogą być niezwykle przydatne dla całego angielskiego futbolu - dodał szkoleniowiec.
W barwach West Hamu United Mark Noble występował niemal nieprzerwanie od 2004 roku. W 2006 udał się na wypożyczenia do Ipswich Town i Hull City, ale i tak wypracował imponujący bilans, wszak dla "The Hammers" rozegrał łącznie 549 meczów, w których strzelił 62 gole.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Footbal Daily