Manchester City szykuje kolejny letni transfer. Pep Guardiola chce byłego piłkarza FC Barcelony

Manchester City szykuje kolejny letni transfer. Pep Guardiola chce byłego piłkarza FC Barcelony
Marco Canoniero / Shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 18 maj 2022 | 10:58
Wkrótce Manchester City może ogłosić kolejny letni transfer. Jak informuje "Daily Mail", na celowniku mistrzów Anglii znalazł się Marc Cucurella. Były piłkarz FC Barcelony od tego sezonu występuje w Brighton.
"The Citizens" w ostatnim czasie skupiali się przede wszystkim na sprowadzeniu Erlinga Haalanda. Po dopięciu transakcji z udziałem Norwega przyszedł czas na inne ruchy transferowe.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jednym z priorytetów jest kupno nowego lewego obrońcy. Na tej stronie defensywy najczęściej występował Joao Cancelo, ale docelowo ma on grać jako prawy obrońca.
Lewą stronę może natomiast zająć Marc Cucurella. Jak informuje "Daily Mail", Hiszpana w swoim zespole chętnie widziałby Pep Guardiola.
W przeszłości defensor szkolił się w akademii FC Barcelony. W pierwszym zespole "Blaugrany" nigdy na stałe się jednak nie przebił. Wędrował na kolejne wypożyczenia, aż wreszcie sprzedano go do Getafe.
Niespełna rok temu piłkarz zdecydował się na wyjazd za granicę. Jego wybór padł na Brighton, które zapłaciło za niego niespełna 15 milionów funtów.
Ta inwestycja może się "Mewom" mocno opłacić, bo Manchester City jest skłonny wyłożyć za 23-latka prawie dwa razy większą sumę. Na konto Brighton ma trafić 30 milionów funtów.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Daily Mail