Manchester City w półfinale Pucharu Ligi. Zadecydowały karne

CosminIftode / Shutterstock.com
Manchester City pokonał w serii rzutów karnych Leicester City w meczu 1/4 finału Pucharu Ligi Angielskiej i awansował do kolejnego etapu rozgrywek.
Na King Power Stadium prowadzenie pierwsi objęli przyjezdni. Już w 14. minucie Kevin De Bruyne dzięki podaniu Nicolasa Otamendiego precyzyjnym uderzeniem trafił tuż przy lewym słupku.
Drużyna "Lisów" doprowadziła do wyrównania w 73. minucie. Wówczas Marc Albrighton dopadł do futbolówki zagranej przez Wilfreda Ndidiego i strzałem z pierwszej piłki pokonał Arijaneta Murica.
Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, dlatego o zwycięzcy zadecydował konkurs rzutów karnych. W egzekwowaniu jedenastek lepsi okazali się zawodnicy Pepa Guardioli, którzy wygrali 3:1.
W innym meczu 1/4 Pucharu Ligi Angielskiej Burton Albion FC z League One pokonało występujące w Championship Middlesbrough FC 1:0 (0:0) i również zameldowało się w półfinale EFL Cup .