Manchester City z pewnym zwycięstwem w Pucharze Anglii. Drużyna Guardioli ustanowiła nowy rekord kraju [WIDEO]

Salvio Calabrese / PressFocus
Manchester City pewnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Drużyna Pepa Guardioli wygrała ze Swansea City 3:1.
50-letni szkoleniowiec w pucharowej rywalizacji wystawił silny skład. Przeciwko rywalowi z Championship zaprezentowali się choćby Raheem Sterling, Ilkay Guendogan czy Gabriel Jesus.
Mimo tego do przerwy lider Premier League prowadził tylko 1:0. Gola strzelił Kyle Walker - niespodziewanie jego lekkie dośrodkowanie zamieniło się w skuteczne uderzenie.
Po przerwie goście szybko podwyższyli prowadzenie. Po pięciu minutach drugiej połowy było już 3:0. Na listę strzelców wpisali się Sterling i Jesus.
Swansea odpowiedziała tylko raz. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Morgan Whittaker.
Dla Manchesteru City to już piętnaste z rzędu zwycięstwo we wszystkich angielskich rozgrywkach. To absolutny rekord tamtejszego futbolu.
Marcin Karbowski10 Feb 2021 · 20:22