Manchester City znalazł alternatywę dla Cucurelli. Mistrzowie Anglii pracują nad transferem

Manchester City znalazł alternatywę dla Cucurelli. Mistrzowie Anglii pracują nad transferem
Marco Canoniero / Shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 02 Sie 2022 | 18:24
Manchester City ciągle pracuje nad transferami. Mistrzowie Anglii wzięli na cel kolejnego obrońcę.
Do tej pory do Manchesteru City dołączyli Erling Haaland, Kalvin Phillip i Stefan Ortega. Pep Guardiola zażyczył sobie też Marca Cucurellę z Brighton, ale na razie rozmowy w sprawie tego transferu utknęły w martwym punkcie.
Dalsza część tekstu pod wideo
Mistrzowie Anglii spodziewając się, że ostatecznie nie wykupią Hiszpana, rozpoczęli prace nad innym transferem. Według "The Athletic" chcą wykupić Sergio Gomeza z Anderlechtu.
21-latek rozpoczynał przygodę z piłką w Espanyolu. Potem przez kilka lat trenował w Barcelonie, z której w 2018 roku przeszedł do Borussii Dortmund. Latem 2021 roku wykupił go z niej Anderlecht. Belgowie wyłożyli tylko nieco ponad 2 mln euro.
Dziś młodzieżowy reprezentant Hiszpanii jest warty znacznie więcej. W ostatnich tygodniach przymierzano go do m.in. do Arsenalu. Teraz nad jego transferem pracuje Manchester City, który widzi w Gomezie duży potencjał na przyszłość.
Kontrakt Gomeza z Anderlechtem obowiązuje do połowy 2025 roku. Nie wiadomo, ile miałby kosztować. Zapewne znacznie mniej od Cucurelli, który jest wyceniany na 50 mln funtów.
Manchester City rozpocznie nowy sezon ligowy w niedzielę. Jego pierwszym rywalem będzie West Ham.
Źródło: The Athletic

Dyskusja 0