Manchester United liderem w cieniu kontrowersji. Shaw powinien wylecieć z boiska, Pogba bohaterem [WIDEO]

Screen z Twittera
Autor: Maciej Pietrasik 12 sty 2021 | 23:13
Manchester United pokonał 1:0 Burnley w zaległym meczu 1. kolejki Premier League. Gola na wagę trzech punktów strzelił Paul Pogba. W spotkaniu nie brakowało sędziowskich kontrowersji. Zwycięstwo odniósł dziś także Everton.
Pierwszy kwadrans był dość spokojny w wykonaniu "Czerwonych Diabłów". W 17. minucie szczęścia próbował Bruno Fernandes, lecz Portugalczyk uderzył prosto w bramkarza rywali. Anthony Martial strzelał natomiast przewrotką, lecz został zablokowany.
Piętnaście minut później byliśmy świadkami pierwszej bardzo dużej kontrowersji. Luke Shaw ostro faulował Johanna Gudmundssona, ale po analizie VAR arbiter pokazał zawodnikowi gości jedynie żółtą kartkę.
Niedługo później do siatki trafił Harry Maguire. To trafienie nie zostało uznane. Arbiter uznał, że obrońca Manchesteru United faulował rywala. Ten werdykt także wzbudził sporo dyskusji.
W końcówce pierwszej połowy bliski otworzenia wyniku był jeszcze Martial, lecz jego uderzenie świetnie obronił Pope. Finalnie przed przerwą nie doczekaliśmy się więc uznanych goli.
W 52. minucie przed dobrą okazją stanął Edinson Cavani. Urugwajczyk skiksował jednak tuż przed bramką rywali. Kwadrans później kolejna próba napastnika była niecelna.
Manchester United dopiął wreszcie swego w 71. minucie. Wówczas Marcus Rashford dograł na piętnasty metr do Paula Pogby. Francuz mocno uderzył z woleja, a futbolówka zatrzepotała w siatce.
Dzięki wygranej 1:0 podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zasiadają na fotelu lidera Premier League. "Czerwone Diabły" mają obecnie trzy punkty przewagi nad Liverpoolem.

śr. wiek: 26.4 lat
W drugim wieczornym meczu Premier League Everton wygrał z Wolverhampton 2:1. Jako pierwsi do siatki trafili podopieczni Carlo Ancelottiego, którzy wyszli na prowadzenie już w szóstej minucie.
Wszystko zaczęło się od znakomitego podania Jamesa Rodrigueza do Lucasa Digne. Ten zagrał z pierwszej piłki do Alexa Iwobiego, a Nigeryjczyk precyzyjnym strzałem pokonał Ruiego Patricio.
Radość gości nie trwała jednak długo. Już osiem minut później wyrównał bowiem Ruben Neves. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy.
Ostatecznie Everton wywiózł ze stadionu "Wilków" komplet punktów. Decydującą bramkę zdobył w 77. minucie Michael Keane. Dzięki temu "The Toffees" awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

2961 PLN

Na start 2961 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 3x777 PLN oraz freebet 30 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 114

13 sty 2021 | 18:01
0
piterasika powinni odsunąć od pomeczówek czy wszelkich artykułów united, gość strasznie stronniczy, w dodatku cytuje i udostepnia materiały jakiegoś hejtera manchesteru @ftbladrian, który nie szczędzi obelg i uszczypliwosci w ich strone na twitterze, ale skoro z takich zrodel czerpie informacje to nie dziwne, ze pozniej sam podburza nastroje
13 sty 2021 | 17:17
Jak nie Liverpool to Man Uyd moze zostac mistrzem Anglii byleby to nie byl Man City.
0
Jak nie Liverpool to Man Utd moze zostac mistrzem Anglii byleby to nie byl Man City.
13 sty 2021 | 23:52
0
Dzięki za przyzwolenie na pewno się zastosują
13 sty 2021 | 13:26
0
Tak jak narzekają na Pogbe który ''potyka się o własne nogi'' i z tego są faule,a było to mocno nadinterpretowane przez kibiców przeciwnych drużyn,z czym mocno się nie zgadzam,tak dzisiaj Pogba chciał przysymulować okrutnie.Sędzia naszczęśćie nie dał się nabrać.Ostatecznie ładną bramkę walnął.Bardziej chodzi mi o złożenie się do strzału,wiadomo.Dzisiaj jakos jęczy dupy nie robiły z tego aferu kiedy rzeczywiście mogli.Dlaczego?Bo jęczy dupy zawsze będą narzekać przy jakimkolwiek karnym United,a kiedy rzeczywiście nie ma faulu na nim,ale nic z tego niebyło to siedzą cicho.Także boli dupka.
0
to jest dopiero kupczenie meczami. rozumiem takie zagrywki sedziego w epoce bez var ale obecnie, po analizie video? premier league oraz sedziowie sa jednak bardzo uzaleznieni od łapówek.
0
redaktorzy na meczykach to powinni dupe posmarowac bo ich piecze tak jak hejterow United, ktorzy siedza w budzie na razie i nie szczekaja. Co do meczu to licza sie punkty, najslabiej niestety znowu Rasfhord z Martialem a Burnley niech juz spierdala do Championship- tam niech sobie kopia po nogach.
13 sty 2021 | 08:22
0
burnley powinno zabrac ze soba takze luke shaw
13 sty 2021 | 12:32
0
Tak kopali po nogach, że w sumie mogli 4 bramki w końcówce strzelić. Wiadomo, gdybanie. Ale jednak kolejny słaby mecz Utd i kolejne 3 punkty. Ligę tak mogą wygrać, ale sukcesu w pucharach im nie wróżę.
13 sty 2021 | 12:33
0
Btw. Shaw powinien wylecieć, ale gol Maguire prawidłowy.
13 sty 2021 | 12:46
0
ogolnie to Burnley strasznie fauluja i nie tylko w meczach z United. Shaw powinien wyleciec jakby w pilke nie trafil. poza tym to obaj zawodnicy szli na pilke i walczyli o nia. tu nie bylo sytuacji gdzie zawodnik Burnley stoi a Sahw mu robi sanki
13 sty 2021 | 01:44
0
Ole powinien przypilnować ligi i jak uda mu się coś konkretnego ugrać to zacząć zmianę pokoleniową na ciekawych Angielskich graczy że słabszych klubów takich jak : Rice, White, Ward-Prowse, Grealish, Maddison, Lampety, Calvert-Lewin
13 sty 2021 | 01:42
0
Zwalniałem Olego z 10 razy. Uczy się i to pilnie a efekty widać. Nie wróżę ManU mistrzostwa, ale wyniki pokazują, że ManU gra w piłkę.
13 sty 2021 | 01:27
0
Manchester United - Liverpool, pojedynek na farciki.
13 sty 2021 | 01:17
0
No to do niedzieli .
13 sty 2021 | 07:43
0
Pojedynek o 6 punktów, będzie się działo.
13 sty 2021 | 00:52
0
Pietrasik, zapraszam do Krakowa, właśnie śnieg u mnie pada, więc zrób coś pożytecznego i zasuwaj z łopatą po asfalcie, a nie w "dziennikarza" się bawisz. Przede wszystkim zdejmij ten plakat Rudzkiego ze ściany, bo sorry, ale nigdy nim nie będziesz. Nie ten poziom wiedzy, nie ta charyzma, a trollowanie tytułami to ci już w ogóle nie wychodzi. Lepiej oddaj komuś innemu pomeczówki United i nie obrażaj mojego klubu swoimi pijackimi zwidami.

Tyle tytułem uzupełnienia.
13 sty 2021 | 01:08
0
☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻ ☻
13 sty 2021 | 01:57
0
Weź z tym śmiesznym Rudzkim nie wyjeżdżaj, może jeszcze kurwa czytujesz co powiedział Borek..
13 sty 2021 | 00:29
0
Jako kibic Liverpoolu, jestem nagrzany na następna kolejkę. Wszyscy wiemy, ze mistrzostwo zdobywa się małymi meczami. Dzisiaj - gratulacje. 17 - ynwa
0
Zaraz dostane pełno minusów od fanów United ale ciągle są jakieś kontrowersje w ich meczach, zwykle na ich korzyść, zwykle z wynikami gdzie wygrywają max jednym golem. To już męczące.
13 sty 2021 | 01:10
0
Wiadomo ,że z tak wielkim klubem wszystko będzie kontrowersją ;)
13 sty 2021 | 07:37
0
W meczu z AV Pogba dostał z łokcia aż musiał zejść na zatamowanie klrwawienia z ust a wszystko w polu karnym AV ale to już ci nie przeszkadza ?? Tutaj kontrowersji nie ma... W tym meczu sytuacja niczym w meczu Liverpool vs Everton, typ mógł pozrywać więzadła Cavaniemu tak mu zblokował nogi a wszystko w trakcie gry bo gramy do gwizdka ale sędzia cofa akcję i koleś wychodzi z tego bez upomnienia. Dla mnie sytuacja identyczna tylko skutki nie tak opłakane jak z VvD ale jakie to ma znaczenie ? Gramy do gwizdka ? Gramy ale jak widać standardy dla klubów są różne w opinii "bezstronnych" kibiców innych klubów. I to tak co kolejka!
13 sty 2021 | 16:55
0
Te kontrowersje to widzą tylko redaktorzy meczyków. Polecam też inne źródła pomeczowe. Tak przy okazji, skoro nie lubisz drużyn które wygrywają różnica jednej bramki to odradzam Ci oglądania Atletico, tylko że w taki sposób nie obejrzysz mistrza Hiszpanii.
13 sty 2021 | 00:26