Manchester United na zaciągniętym ręcznym, ale z awansem. Zachwyt nad Van de Beekiem [WIDEO]

Screen z Twittera
Autor: Tobiasz_Kubocz 9 sty 2021 | 23:06
Puchar Anglii, więc nie styl jest ważny, a wynik. Zgodzą się z tym piłkarze United, którzy w 3. rundzie rozgrywek pokonali drugoligowe Watford wynikiem najskromniejszym z możliwych. Jedynego gola w meczu zdobył Scott McTominay.
Pierwsze rundy FA Cup rządzą się swoimi zasadami. Mocniejsze drużyny najczęściej sprawdzają głębię składu. Na Old Trafford zobaczyliśmy piłkarzy, których na ogół Ole Gunnar Solskjaer pomija w swoich wyborach. W bramce stanął więc Dean Henderson, a wyżej Norweg postawił na m.in. Donny’ego van de Beeka czy dawno nie widzianego Jessego Lingaarda. Odpoczywali liderzy: Bruno Fernandes i Marcus Rashford.
Rezerwowi chcieli pokazać swoją przydatność, choć pierwszą bramkę zdobył Scott McTominay, który całkiem niedawno został bohaterem ligowego spotkania przeciwko Leeds. Szkot już w 5. minucie wpisał się na listę strzelców, najwyżej wyskakując do piłki po zagraniu z rogu Alexa Tellesa.
W grze United najbardziej wyróżniał się Holender van de Beek. Pomocnik popisywał się nieszablonowymi zagraniami, mądrym rozprowadzaniem akcji i pewnością. W takiej formie przyjemnie oglądać poczynania byłego gracza Ajaksu.
Na nieszczęście dla “Czerwonych Diabłów”, ich defensywa poniosła stratę przed gwizdkiem zapraszającym na przerwę. Uraz Erica Bailly’ego uniemożliwił mu występ w drugich 45 minutach. Zmienił go Harry Maguire.
Przewaga Manchesteru nie podlegała dyskusji także po przerwie. Gospodarze mieli ciągle posiadanie piłki w okolicach 70 procent, częściej celnie strzelali na bramkę Watfordu. Goście natomiast pudłowali po licznych uderzeniach z dystansu.
Rezultat nie zmienił się nawet po wejściu podstawowych graczy. Anthony Martial i Rashford próbowali podwyższyć wynik, lecz za każdym razem górą był austriacki golkiper, Daniel Bachmann. Skończyło się na skromnym 1:0 i awansie do czwartej rundy Pucharu Anglii.

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Kod promocyjny MECZYKI - freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 7

9 sty 2021 | 23:21
0
Mecz jak to często w pucharach na tej fazie nijaki, ważne że idą dalej bez męczenia się w dogrywkach. Szkoda Bailliego, oby nic poważnego mu się nie stało.
10 sty 2021 | 11:07
0
Mecz trwał 20 minut, potem nuda jak flaki z olejem. Jedyna ciekawe było zagranie Beeka do Maty na sam na sam. Obrona solidna, Telles ładnie wrzuca, MC to walczak reszta zardzewiała.
10 sty 2021 | 02:33
0
Ja mam nadal przed oczyma te składy man utd z przed 10 lat z fergusonem i jak paczam na ten szrot to nie wiem czy płakac czy sie smiac
10 sty 2021 | 07:41
0
O proszę, Lingard w końcu podniósł się z ławki.
0
W ataku najlepszy napastnik świata zielone drzewo haha. Angielski Rasiak, nawet nazwisko do niego pasuje.