Manchester United odbił się od dna. “Czerwone Diabły” zwyciężyły w Newcastle po szalonej końcówce [WIDEO]

Screen z TV
Autor: Wojciech_Falenta 17 paź 2020 | 23:04
Trzy gole w końcówce dały Manchesterowi United cenną wygraną w wieczornym spotkaniu piątej kolejki Premier League. Na listę strzelców przeciwko Newcastle United wpisali się m.in. Harry Maguire oraz Aaron Wan-Bissaka.
Rozpoczynała się 86. minuta gry na St James’ Park, kiedy po rzucie rożnym wykonywanym przez gospodarzy podopieczni Ole Gunnara Solskjaera wyprowadzili zabójczy kontratak - zakończony asystą Marcusa Rashforda i skutecznym strzałem z ostrego kąta Bruno Fernandesa. Portugalczyk zrehabilitował się tym samym za zmarnowany rzut karny.
Chwilę później prowadzenie gości, po kolejnym zagraniu Rashforda, podwyższył Wan-Bissaka. Dla prawego obrońcy była to pierwsza bramka w karierze.
Przed ostatnim gwizdkiem sędziego wynik meczu na 1:4 ustalił sam Rashford.
Wcześniej na krytykę, jaka spotkała go po ostatnim meczu reprezentacji Anglii (otrzymał w nim czerwoną kartkę), odpowiedział Maguire, który precyzyjnym strzał głową doprowadził do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie rywalizacji w północno-wschodniej części kraju.
Newcastle zdobyło bowiem bramkę już w drugiej minucie gry. Po świetnie rozegranej kontrze przez ekipę gospodarzy piłkę do własnej siatki skierował niefortunnie Luke Shaw.
Manchester United podniósł się tym samym po upokarzającej przegranej aż 1:6 z Tottenhamem przed minioną przerwą na mecze narodowych reprezentacji. Podopieczni Solskjaera wygrali dopiero swoje drugie ligowe spotkanie w tym sezonie.

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

Tydzień bez ryzyka dla nowych graczy w Superbet. Cashback 500 PLN + 50 PLN na start

Dyskusja 18

18 paź 2020 | 17:28
0
Dobry mecz ;) oby tą dalej
18 paź 2020 | 01:25
Wan-Bissaka !!! Oooo !??!!! Lo-lo-Lo-Lo-lo-Lo-lo...

0
17 paź 2020 | 23:41
0
No powiem szczerze, że pozytywnie mnie zaskoczyli. Wiem, że to Newcastle a nie Chelsea czy Liverpool ale i tak wygrana w mimo wszystko niezłym stylu cieszy. I chłopakom taki mecz na podbudowanie morali i pewności siebie był potrzebny, bo mają teraz trudny terminarz. GGMU!
17 paź 2020 | 23:54
Nie wiem czy się zgodzisz ale Manchester United dał by rady Chelsea na ten moment Kepa i ogólnie obrona Chelsea to jest kryminał.
0
17 paź 2020 | 23:56
0
Obrona United też nie jest na ten moment zbyt dobra. Wg mnie ten mecz to 50/50 i przesądzi dyspozycja dnia.
18 paź 2020 | 00:00
no tak ostatnio dostali 1-6 u siebie więc może dużo bramkę by się posypało w obu stronach.
0
18 paź 2020 | 04:11
0
Jednak United ma teoretycznie solidniejszą obronę.Do tego meczu obydwa zespoły powinny już się bardziej zgrać.
17 paź 2020 | 23:29
0
widac ze ten zespol jest polke wyzej od chelsea...
18 paź 2020 | 04:14
0
Czy półke to może nie.Ale też mi się wydaje Chelsea wcale nie jest lepsza od United.Zobaczymy gdzieś za miesiąc,kiedy obydwa zespoły powinny już być bardziej ustabilizowane.
0
Zanim rozwiązał się worek z bramkami to nie za ciekawie to wyglądało, niby grali niby się starali ale czegoś brakowało. Piwo postawie temu kto mi wytłumaczy, dlaczego od pierwszej minuty nie gra D. van de Beek?
0
Też mnie to dziwi. Oraz dlaczego cały czas próbuje tym Jamesem, niby chłopak biega, kiwa, ale z tych jego akcji nie ma niczego dobrego. Jeżeli chodzi o Fred/Pogba to po części go rozumiem, bo Pogba co prawda ma dużo lepsze umiejętności ale tak często wku*wia swoim niechlujstwem że szok. Ciekawe co będzie z Marsialem, czy będzie się często zmieniał z Cavanim? A Greenwood? Całe szczęście, że tak dużo meczów ich czeka bo nie wiem kiedy oni by mięli zagrać.
18 paź 2020 | 04:19
0
Tak czy siak James grał najlepsze zawody od dawna.Powoli wraca do fromy.Ta lewa strona znacznie bardziej mu służy,a ostatnio grał tam mało.Czuć było już jakieś zagrożenie po jego akcjach.Zawodzi jedynie jeszcze podejmowanie decyzji w końcowej fazie.