Manchester United odbił się od dna. “Czerwone Diabły” zwyciężyły w Newcastle po szalonej końcówce [WIDEO]

Screen z TV
Trzy gole w końcówce dały Manchesterowi United cenną wygraną w wieczornym spotkaniu piątej kolejki Premier League. Na listę strzelców przeciwko Newcastle United wpisali się m.in. Harry Maguire oraz Aaron Wan-Bissaka.
Rozpoczynała się 86. minuta gry na St James’ Park, kiedy po rzucie rożnym wykonywanym przez gospodarzy podopieczni Ole Gunnara Solskjaera wyprowadzili zabójczy kontratak - zakończony asystą Marcusa Rashforda i skutecznym strzałem z ostrego kąta Bruno Fernandesa. Portugalczyk zrehabilitował się tym samym za zmarnowany rzut karny.
Chwilę później prowadzenie gości, po kolejnym zagraniu Rashforda, podwyższył Wan-Bissaka. Dla prawego obrońcy była to pierwsza bramka w karierze.
Przed ostatnim gwizdkiem sędziego wynik meczu na 1:4 ustalił sam Rashford.
Wcześniej na krytykę, jaka spotkała go po ostatnim meczu reprezentacji Anglii (otrzymał w nim czerwoną kartkę), odpowiedział Maguire, który precyzyjnym strzał głową doprowadził do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie rywalizacji w północno-wschodniej części kraju.
Newcastle zdobyło bowiem bramkę już w drugiej minucie gry. Po świetnie rozegranej kontrze przez ekipę gospodarzy piłkę do własnej siatki skierował niefortunnie Luke Shaw.
Manchester United podniósł się tym samym po upokarzającej przegranej aż 1:6 z Tottenhamem przed minioną przerwą na mecze narodowych reprezentacji. Podopieczni Solskjaera wygrali dopiero swoje drugie ligowe spotkanie w tym sezonie.
Wojciech_Falenta 17 Oct 2020 · 23:04