Manchester United odpadł z pucharu! Udana zemsta West Hamu [WIDEO]

Manchester United odpadł z EFL Cup. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera przegrali 0:1 z West Hamem.
Obie drużyny mierzyły się trzy dni temu w Premier League. Wtedy "Czerwone Diabły" wygrały 2:1.
Dzisiejszy mecz lepiej rozpoczęli goście z Londynu. W 9. minucie Ryan Fredericks minął Alexa Tellesa, podał do Manuela Lanziniego i ten z zimną krwią wykończył akcję.
W 15. minucie Anthony Martial stanął oko w oko z Alphonsem Areolą. Napastnik Manchesteru United zmarnował dobrą okazję.
W 27. minucie Jesse Lingard oddał bardzo mocny strzał z dystansu. Golkiper West Hamu sparował futbolówkę na rzut rożny.
Solskjaer zareagował na niekorzystny wynik, wpuszczając Bruno Fernandesa i Masona Greenwooda. "Młoty" skupiły się niemal wyłącznie na defensywie i kontratakach. Manchester miał gigantyczne problemy z tworzeniem zagrożenia pod bramką Areoli.
W 86. minucie to ekipa Davida Moyesa mogła podwyższyć prowadzenie. Stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Andriy Yarmolenko. West Ham dowiózł jednobramkowe prowadzenie do końca i awansował dalej.
Awans do kolejnej rundy wywalczyło za to Brighton. "Mewy" wygrały 2:0 ze Swansea po dublecie Aarona Connolly'ego. Jakub Moder rozegrał 90 minut.
Większych problemów z rywalem nie mieli też "Kanonierzy". Arsenal wygrał z ekipą Wimbledon 3:0. Na listę strzelców wpisali się Alexandre Lacazzette, Emile Smith Rowe oraz Eddie Nketiah.
Po serii rzutów karnych awans uzyskał Tottenham. "Koguty" prowadziły już 2:0 za sprawą trafień Tanguya Ndombele i Harry'ego Kane'a, ale "Wilki" odpowiedziały bramkami Leandro Dendonckera i Daniela Podence. W serii jedenastek pomylili się Ruben Neves, Dendoncker i Conor Coady.
Adam Kłos22 Sep 2021 · 22:39