Manchester United. Solskjaer broni piłkarzy Premier League: Stali się łatwym celem. To niesprawiedliwe

Solskjaer broni piłkarzy Premier League: Stali się łatwym celem. Według mnie to niesprawiedliwe
CosminIftode/Shutterstock
Autor: Maciej Pietrasik 7 kwi 2020 | 18:39
Piłkarze Premier League do tej pory nie zgodzili się na obniżkę pensji w związku z pandemią koronawirusa. W Anglii są przez to krytykowani przez wiele osób spoza środowiska futbolowego. Z tą krytyką nie zgadza się Ole Gunnar Solskjaer. Zdaniem szkoleniowca Manchesteru United zawodnicy stali się kozłami ofiarnymi.
W wielu europejskich krajach piłkarze zrzekli się części lub nawet całości zarobków. Zawodnicy Juventusu dobrowolnie zrezygnowali z pensji za marzec, kwiecień, maj oraz czerwiec. W FC Barcelonie oraz Atletico Madryt gracze będą dostawać jedynie 30% zarobków przez czas trwania przerwy w rozgrywkach. Na podobny krok nie zdecydowali się zawodnicy Premier League. Ole Gunnar Solskjaer wziął ich jednak w obronę.
- Według mnie piłka nożna stała się teraz łatwym celem. Dla mnie niesprawiedliwe jest wzywanie do reakcji któregoś z piłkarzy lub ich wszystkich jako grupy. Wiem, że wielu zawodników już teraz robi wiele, aby pomóc w tej całej sytuacji - mówi Solskjaer.
- Trwają dyskusje między klubami oraz piłkarzami na temat tego, kto wniesie jaki wkład w całą pomoc. Nikomu nie jest łatwo, a bycie wywoływanym do tablicy nie jest sprawiedliwe. Mnóstwo ludzi popełnia błędy, w ten sposób się uczymy. Teraz chodzi o to, aby podjąć dobre decyzje. Wszyscy chcemy pomóc - dodał.
- Wszyscy jesteśmy dobrymi ludźmi i jestem pewien, że każdy chce, aby to skończyło się tak szybko, jak to tylko możliwe. Piłka nożna jest bardzo ważna dla zdrowia psychicznego wielu osób. Widziałem, jak piłkarze przeprowadzają wideokonferencje, rzucają sobie wyzwania, wysyłają wiadomości i stosują się do nich, będąc wzorami do naśladowania. Pokazują, że są po prostu normalnymi ludźmi - zakończył szkoleniowiec.
Źródło: goal.com