Manchester United szuka następcy Paula Pogby. Alex Ferguson ma swojego kandydata

Manchester United szuka następcy Paula Pogby. Alex Ferguson ma swojego kandydata
COLORSPORT / PRESSFOCUS
Autor: Maciej Pietrasik 17 Sty 2022 | 15:41
Wszystko wskazuje na to, że Paul Pogba najbliższego lata odejdzie z Manchesteru United. "The Telegraph" twierdzi, że jego następcą może zostać John McGinn z Aston Villi.
Obecny sezon jest jak dotąd dla "Czerwonych Diabłów" bardzo rozczarowujący. Mimo wielu letnich wzmocnień pracę stracił Ole Gunnar Solskjaer, a również pod wodzą Ralfa Rangnicka zespół nie potrafi odnaleźć właściwego rytmu.
Dalsza część tekstu pod wideo
Po sezonie drużynę czekają kolejne zmiany. Niemiecki szkoleniowiec ma zostać doradcą zarządu, a jego miejsce na ławce zajmie inny trener. Praktycznie przesądzone jest także odejście Paula Pogby.
Francuzowi w czerwcu kończy się obecny kontrakt i jak dotąd nie zgodził się on na podpisanie nowej umowy. Media łączą go między innymi z Juventusem, w którym grał już w przeszłości, a także z PSG.
"Czerwone Diabły" szukają więc nowego środkowego pomocnika. Włoska "La Reppublica" łączyła z Manchesterem Fabiana Ruiza. Teraz nową kandydaturę podaje "The Telegraph".
Zdaniem brytyjskich dziennikarzy na Old Trafford może wylądować John McGinn. Za transferem Szkota opowiadają się jego rodacy - słynny Alex Ferguson oraz Darren Fletcher, pełniący funkcję dyrektora technicznego w United.
Piłkarz może kontować nawet 40 milionów funtów. Nie wiadomo jednak, czy Aston Villa zgodzi się na jego sprzedaż. Ekipa z Birmingham chce bowiem zaproponować McGinnowi nowy kontrakt.
Źródło: The Telegraph

Dyskusja 23