Manchester United wyeliminował Liverpool z Pucharu Anglii! Pięć goli i ogromne emocje na Old Trafford [WIDEO]

Screen z TV
Manchester United po znakomitym meczu awansował do piątej rundy Pucharu Anglii. "Czerwone Diabły" pokonały na własnym boisku Liverpool 3:2. Bohaterem został Bruno Fernandes, który popisał się pięknym golem z rzutu wolnego.
Tydzień temu oba zespoły mierzyły się w Premier League. Wówczas padł bezbramkowy remis, ale dzisiejszy mecz wyglądał zupełnie inaczej. Od samego początku sporo działo się na murawie, a drużynom zależało na zdobyciu bramki.
Jako pierwsi do siatki trafili zawodnicy "The Reds". Roberto Firmino posłał znakomite podanie do Mohameda Salaha, a Egipcjanin bez najmniejszego problemu wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.
Na wyrównanie nie trzeba było jednak długo czekać. Manchester United wyprowadził zabójczą kontrę, gdy Mason Greenwood wykorzystał jeszcze lepsze dogranie Marcusa Rashforda.
W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło, chociaż szczególnie "Czerwone Diabły" miały ku temu kilka okazji. Niecelnie uderzali między innymi Donny van de Beek oraz Paul Pogba.
Druga część spotkania rozpoczęła się idealnie dla gospodarzy. Role się odwróciły - tym razem to Greenwood dogrywał do Rashforda, a ten nie miał problemów z wykończeniem akcji.
To nie podłamało jednak Liverpoolu. W 57. minucie bardzo bliski wyrównania był Milner, ale uderzył nad poprzeczką. Po chwili błąd kolegi naprawił Salah, który skompletował dublet.
"The Reds" powinni się cieszyć, że nie kończyli tego meczu w dziesiątkę. Sadio Mane bardzo ostro faulował bowiem Freda, lecz arbiter w tej sytuacji wyciągnął jedynie żółtą kartkę.
Ostatecznie o losach spotkania przesądził niezastąpiony Bruno Fernandes. Portugalczyk dostał nieco odpoczynku, rozpoczął na ławce rezerwowych, ale później Ole Gunnar Solskjaer posłał go do boju.
W 78. minucie pomocnik popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Alisson nie był w stanie zatrzymać piłki, która leciała prosto do siatki.
Wynik 3:2 dał "Czerwonym Diabłom" awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii. Prowadzenie gospodarzy mógł jeszcze podwyższyć Cavani, lecz Urugwajczyk trafił w słupek. W kolejnej fazie rozgrywek drużyna z Old Trafford zmierzy się z West Hamem.