Manchester United na remis z Liverpoolem. Emocje w ligowym klasyku sięgnęły zenitu [WIDEO]

Jose Breton- Pics Action/Shutterstock
Manchester United zremisował z Liverpoolem 1:1 w hicie 9. kolejki Premier League.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Dobre tempo gry, dużo walki i wielkie kontrowersje - tak wyglądała pierwsza połowa starcia "Czerwonych Diabłów" z "The Reds". Gospodarze - wbrew przedmeczowym spekulacjom - nie skupili się na grze w defensywie, odważnie stawiając czoła liderowi tabeli.
W 37. minucie padła bramka dla Manchesteru United. James posłał piłkę w pole karne, a tam z bliska formalności dopełnił Rashford. Sytuacja wzbudziła liczne dyskusje, bo chwilę wcześniej na połowie rywali był faulowany Origi, jednak po konsultacji z systemem VAR arbiter uznał trafienie.
Ta decyzja doprowadziła do wściekłości Jurgena Kloppa, który długo dyskutował z jednym z arbitrów przy linii bocznej.
Tuż przed gwizdkiem na przerwę do siatki United trafił Mane. Senegalczyk jednak pomógł sobie ręką przy przyjmowaniu piłki i tym razem system VAR gola unieważnił.
W drugiej połowie "Czerwone Diabły" cofnęły się do defensywy, odpierając ataki rywali. Bliski szczęścia był Rashford, ale jego uderzenie minęło słupek. Z kolei przyjezdni byli apatyczni w grze ofensywnej. Widoczny był brak Mohameda Salaha, który doznał kontuzji kostki i nie mógł zagrać na Old Trafford. Podopieczni Kloppa zdołali jednak dopiąć swego. W 86. minucie z bliska trafił Lallana i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1.
Podopieczni Jurgena Kloppa stracili pierwsze punkty w sezonie, ale nadal są na czele tabeli.
Dwudziestokrotni mistrzowie Anglii zremisowali natomiast czwarty mecz w bieżących rozgrywkach i przesunęli się na trzynaste miejsce w klasyfikacji.
Daniel Makarewicz20 Oct 2019 · 19:23