Marcelo Lippi nie ma wątpliwości. "To najlepszy zawodnik, jakiego trenowałem"

Marcelo Lippi nie ma wątpliwości.  "To najlepszy zawodnik, jakiego trenowałem"
emipress / shutterstock.com
Autor: Mateusz Jagniaciak 23 maj 2020 | 21:20
Marcelo Lippi wskazał najlepszego zawodnika, którego był trenerem. Włoch wyróżnił Zinedine'a Zidane'a.
Lippi miał do czynienia z wieloma kapitalnymi piłkarzami w trakcie swojej trenerskiej kariery. Wśród nich szczególnym względem darzy jednak obecnego szkoleniowca Realu Madryt.
- Nie uważam siebie za trenerską legendę. Jestem szkoleniowcem, który po prostu miał szczęście współpracować ze świetnymi zawodnikami - powiedział w rozmowie z rozgłośnią radiową "SER Catalunya". - Zidane był z pewnością najlepszym piłkarzem, z jakim się zetknąłem.
- Natura obdarzyła go niebywałą klasą, jakością i boiskową inteligencją - dodał szkoleniowiec, który w 2006 r. poprowadził reprezentację Włoch do tytułu mistrzów świata.
Lippi odniósł się także do wieloletniej rywalizacji Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego. W świecie piłki nieustannie toczą się dyskusje dotyczące tego, który z nich jest lepszym zawodnikiem.
- Według mnie między Cristiano i Messim należy postawić znak równości. Podobnie jak w przypadku Maradony i Pelé, nie da się stwierdzić, który był lepszy - podsumował.
Źródło: asinfo.

Dyskusja 3

24 maj 2020 | 01:49
0
Nic dziwnego, ze go chwali. Zidane byl genialny a na dodatek pomogl bykiem zdobyc mistrzowstwo swiata w 2006 dla reprezentacji Wloch, ktora prowadzil Lippi.
23 maj 2020 | 23:29
0
Lepszy jest ten który zdobył więcej złotych piłek :D
23 maj 2020 | 23:28
0
Tak mówi bo nie trenował Zielińskiego