Marcus Rashford wciąż nie do zatrzymania! Piękny gol Anglika dał wygraną Manchesterowi United [WIDEO]

Manchester United w czwartek przypieczętował awans do 1/4 finału Ligi Europy. Drugie zwycięstwo nad Betisem dał "Czerwonym Diabłom" będący w tym roku w znakomitej formie Marcus Rashford.
Podopieczni Erika ten Haga już przed tygodniem praktycznie zapewnili sobie promocję do kolejnej rundy. Przed własną publicznością rozbili bowiem hiszpańską ekipę aż 4:1 i o rewanż mogli być dość spokojni.
Niewiele jednak brakowało, aby Betis bardzo szybko wyszedł na prowadzenie przed własną publicznością i przywrócił nadzieje gospodarzy w wyeliminowanie United. W ósmej minucie tuż obok słupka uderzył Juanmi.
Niespełna pół godziny później ten sam zawodnik znów miał stuprocentową sytuację na gola, znajdując się sam na sam z Davidem de Geą. To bramkarz gości był jednak górą w tym pojedynku.
W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się bramek, natomiast po przerwie zdecydowanie więcej do powiedzenia mieli zawodnicy z Anglii. W 53. minucie znakomitą okazję zmarnował Marcus Rashford.
Anglik przegrał pojedynek z golkiperem rywali, a po chwili raz jeszcze nie wykorzystał świetnej okazji. W jego przypadku sprawdziło się jednak powiedzenie "do trzech razy sztuka".
W 56. minucie Rashford popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego, tym razem nie dając szans bramkarzowi. To właśnie dzięki temu trafieniu "Czerwone Diabły" wygrały 1:0.
W końcówce spotkania podopieczni Erika ten Haga kontrolowali już boiskowe wydarzenia i pewnie awansowali do 1/4 finału Ligi Europy. W tej chwili wyrastają na głównych faworytów całych rozgrywek.
Maciej Pietrasik16 Mar 2023 · 20:37