Mario Goetze z golem w debiucie w nowym klubie. Potrzebował 9 minut, by trafić do siatki [WIDEO]

Twitter PSV
Mario Goetze w najlepszy możliwy sposób rozpoczął przygodę z PSV. Niemiec trafił do siatki w swoim debiucie w ekipie z Eindhoven.
Goetze od końca czerwca szukał nowego pracodawcy po tym, jak rozstał się z Borussią Dortmund. Niemiec miał oferty do klubów z Bundesligi, Serie A czy MLS, ale ostatecznie dokonał innego wyboru. 28-latek postanowił swoją karierę kontynuować w PSV.
Bohater finału mistrzostw świata z 2014 roku związał się z nowym klubem do czerwca 2022 roku. Trener PSV spodziewał się, że zawodnik będzie potrzebował kilku tygodni, by dojść do wysokiej formy.
Tymczasem Goetze dziś w starciu z PEC Zwolle zadebiutował w holenderskim zespole. 28-latek znalazł się w wyjściowym składzie i szybko odwdzięczył się za otrzymaną szansę.
Niemiec potrzebował zaledwie 9 minut, by trafić do siatki. Dokonał tego z dużym udziałem przeciwników. Goetze nie zmarnował okazji, gdy jeden z rywali wręcz wyłożył mu piłkę w polu karnym. Doświadczony zawodnik w sytuacji sam na sam uderzył obok interweniującego bramkarza.
Ostatecznie piłkarze PSV wygrali na boisku rywala 0:3. W 18. minucie wynik spotkania podwyższył Gakpo, zaś przed przerwą na listę strzelców wpisał się Malen.
Goetze na boisku przebywał do 67. minuty.
Daniel Makarewicz18 Oct 2020 · 18:44
Źródło: twitter/własne