Marsylia pokonała Dijon. Cichy występ Arkadiusza Milika [WIDEO]

Pressfocus/Alain Robert
Marsylia odniosła cenne ligowe zwycięstwo. Podopieczni Jorge Sampaolego pokonali Dijon 2:0.
Arkadiusz Milik rozpoczął mecz w wyjściowym składzie. W pierwszej połowie Polak zanotował bardzo cichy występ. Oddał tylko jeden strzał, który zresztą został zablokowany.
Świetną szansę na otworzenie wyniku miał Dimitri Payet. W 13. minucie Francuz odnalazł się w polu karnym, jednak jego mocne uderzenie minimalnie minęło bramkę Dijon.
Gdy wydawało się, że do przerwy utrzyma się bezbramkowy remis, do siatki trafił Leonardo Balerdi. Argentyńczyk doszedł do centry Payeta z rzutu rożnego i strzelił swojego drugiego gola w tym sezonie Ligue 1.
W drugiej połowie Dimitri Payet po raz kolejny pudłował. W 54. minucie ofensywny pomocnik zwieńczył kombinacyjną akcję niecelnym strzałem. Kilka minut później Francuz oddał kolejne uderzenie, które tym razem obronił Saturnin Allagbe.
Payetowi ewidentnie lepiej szło kreowanie sytuacji partnerom. W 79. minucie 34-latek zanotował drugą asystę w tym spotkaniu. Jego wrzutkę z rzutu wolnego wykorzystał Alvaro. Kilkadziesiąt sekund po tym golu z boiska zszedł Arkadiusz Milik. Napastnik zanotował cichy występ.
Wynik już nie uległ zmianie. Marsylia wygrała 2:0 i zajmuje obecnie szóste miejsce w lidze. Dijon jest ostatnie w tabeli Ligue 1.
Adam Kłos04 Apr 2021 · 22:52