Martin Smolinski na oddziale intensywnej terapii w Lipsku

Martin Smolinski na oddziale intensywnej terapii w Lipsku
Stefan Holm / Shutterstock.com
Autor: Mateusz Jagniaciak 23 maj 2020 | 15:31
Martin Smolinski przeszedł w sobotę w Lipsku operację po doznaniu złamania i zwichnięcia biodra podczas piątkowego treningu - poinformował oficjalny serwis Speedway Grand Prix.
Reprezentant Niemiec miał zastąpić w tym sezonie w cyklu Amerykanina Grega Hancocka, który ogłosił w lutym zakończenie kariery.
- Sesja treningowa wcale nie poszła zgodnie z planem. Upadłem i jestem obecnie na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Lipsku - przekazał Smolinski jeszcze w piątek na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.
- Mam zwichnięte i złamane biodro oraz uszkodzony nerw, co nie jest dobrą wiadomością. Jestem jednak w dobrych rękach. Życzcie mi powodzenia, bo to skomplikowane złamanie! - dodał reprezentant Niemiec.
(za speedwaygp.com)
Źródło: asinfo.

Dyskusja 1

23 maj 2020 | 15:47
0
Już nie daję rady czytywać tych medialnych bredni...
"Oddział intensywnej terapii, oddział intensywnej opieki medycznej, OIT, OIOM – część szpitala, w której leczy się pacjentów znajdujących się w krytycznym stanie. Jego personel stanowią lekarze specjaliści anestezjologii i intensywnej terapii oraz pielęgniarki specjalistki w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki.

Różni się on tym od innych oddziałów szpitalnych, że trafiają do niego pacjenci w stanie wymagającym ciągłej obserwacji funkcji życiowych oraz wspomagania co najmniej jednego z następujących układów:

oddechowego – wentylacja mechaniczna
pokarmowego – żywienie pozajelitowe
krążenia – płucoserce".
On ma kurwa złamane biodro!