Mateusz Bogusz z debiutem w pierwszym składzie Logrones i asystą. "Daje coraz więcej argumentów" [WIDEO]

Lens Strong / Shutterstock.com
Mateusz Bogusz w ostatnim okienku transferowym powędrował na wypożyczenie z Leeds United do grającego w drugiej lidze hiszpańskiej UD Logrones. W poniedziałek Polak zadebiutował w pierwszym składzie drużyny i od razu zaliczył asystę.
19-letni Mateusz Bogusz od dawna uważany jest za spory talent. Jego umiejętności ceni też sobie Marcelo Bielsa, chociaż na razie Polak miał mało szans na występy w pierwszej drużynie Leeds.
Pomocnik w październiku powędrował na wypożyczenie do UD Logrones. To klub grający w drugiej lidze hiszpańskiej, w którym nastolatek powinien dostawać sporo okazji na zaprezentowanie swoich umiejętności.
Bogusz wprowadzany był do drużyny stopniowo - najpierw oglądał mecze z trybun, potem z ławki rezerwowych, aż w minioną środę wszedł jako zmiennik w meczu z Realem Oviedo.
Zaprezentował się na tyle dobrze, że w poniedziałkowym starciu z ostatnim w lidze Alcorcon wyszedł na murawę od samego początku. W pierwszej połowie zaliczył asystę.
W 41. minucie Polak znalazł się się na prawej stronie boiska i posłał prostopadłe podanie w pole karne do Leonardo Ruiza. Kolumbijczyk z dużym spokojem wykorzystał tę okazję.
- Mateusz Bogusz z asystą w pierwszym meczu od początku z Alcorcón. Udane prostopadłe podanie z prawego skrzydła w szesnastkę, wykorzystał Kolumbijczyk Leonardo Ruiz. 19-latek uczestniczy już przy drugiej bramce w nowym klubie. Daje coraz więcej argumentów - skomentował Dominik Piechota z "newonce.sport".
Bogusz został zmieniony w 62. minucie, gdy zastąpił go David Gonzalez. Wynik 1:0 utrzymał się do końca spotkania. Dzięki trzeciemu zwycięstwu w rozgrywkach Logrones awansowało na 15. miejsce w tabeli.
Maciej Pietrasik02 Nov 2020 · 17:18