Mateusz Bogusz z pierwszą bramką w Hiszpanii. "Jest mega ceniony w Logrones" [WIDEO]

Mateusz Bogusz niedawno został wypożyczony z Leeds United do drugoligowego hiszpańskiego Logrones. W meczu z Rayo Vallecano Polak strzelił pierwszego gola w nowych barwach, skutecznie wykonując rzut karny.
Mateusz Bogusz nie mógł liczyć na występy w grającym w Premier League Leeds, więc zdecydował się na wypożyczenie. W Logrones wychodzi na boisko niemal w każdym spotkaniu.
Odkąd Polak pojawił się na murawie w dziewiątej kolejce, opuścił tylko jeden mecz - gdy przebywał na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski. Do tej pory zaliczył jedną asystę w nowych barwach.
W sobotę 19-latek znalazł się w podstawowym składzie drużyny na wyjazdowe spotkanie z Rayo Vallecano. I to właśnie on otworzył wynik spotkania.
To, że mimo młodego wieku Bogusz ma silną pozycję w zespole, doskonale pokazuje fakt, że właśnie jego wyznaczono do strzelania rzutu karnego. Polak wykonał "jedenastkę" bardzo pewnie, uderzając w inny róg, niż rzucił się bramkarz rywali.
Niestety, radość gości trwała bardzo krótko. W ciągu zaledwie kilku minut piłkarze Rayo odwrócili bowiem rezultat i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie.
Najpierw po podaniu Pozo bramkarza Logrones pokonał Antonin. Później pechową interwencję zaliczył natomiast Unai Medina, trafiając do własnej bramki. Mecz wciąż trwa, a gospodarze nadal prowadzą 2:1.
- Bogusz mega ceniony w Logrones. Rozkręca się i nabiera tempa z każdym meczem. Ostatnio fenomenalne prostopadłe podanie, teraz dostaje jedenastkę - napisał Dominik Piechota z "newonce.sport".
Maciej Pietrasik05 Dec 2020 · 14:34