Mats Hummels wyleciał z boiska, ale Borussia Dortmund wygrała w Berlinie. Łukasz Piszczek wszedł z ławki

Hummels wyleciał z boiska, ale Borussia wygrała w Berlinie. Piszczek wszedł z ławki
Fingerhut/shutterstock.com
Hertha Berlin uległa u siebie Borussii Dortmund 1:2 (1:2) w sobotnim spotkaniu 13. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Olympiastadion niemal całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gości obserwował Łukasz Piszczek. Polak pojawił się na murawie dopiero sześć minut przed końcem meczu.
Dwubramkowe prowadzenie ekipie z Zagłębia Ruhry zapewnili w niespełna trzy minuty Jadon Sancho i Thorgan Hazard. Anglik wykorzystał sytuację sam na sam, a Belg zaskoczył golkipera rywali płaskim strzałem w długi róg.
Jedenaście minut przed przerwą kontaktowe trafienie uzyskał z bliska Czech Vladimir Darida. Grający w osłabieniu całą drugą połowę "Die Schwarzgelben" zdołali jednak obronić korzystny wynik i po szóstym zwycięstwie w sezonie awansowali na piąte miejsce w tabeli. "Die Alte Dame" doznała natomiast piątej porażki z rzędu i spadła na szesnastą lokatę w klasyfikacji.