ME. Kolejne efektowne zwycięstwo Polaków! Wyrównany rekord mistrzostw [WIDEO]

Kolejne efektowne zwycięstwo Polaków! Wyrównany rekord mistrzostw [WIDEO]
pzps.pl
Reprezentacja Polski rozbiła Czarnogórę 3:0 (25:10, 25:17, 25:19) w swoim czwartym meczu na mistrzostwach Europy. "Biało-Czerwoni" w pierwszym secie wyrównali rekord tegorocznej edycji imprezy, wygrywając różnicą aż piętnastu punktów.
Po efektownej, poniedziałkowej wygranej z Czechami jedynym zmartwieniem Vitala Heynena mogła być jedynie motywacja jego podopiecznych. We wtorek ich rywalem była bowiem jeszcze słabsza Czarnogóra, dla której tegoroczne mistrzostwa Europy są debiutem w imprezie tej rangi.
Nasi siatkarze nie po raz pierwszy pokazali jednak wielki profesjonalizm i do starcia podeszli z pełnym zaangażowaniem, co przyniosło piorunujące efekty. Dość powiedzieć, że pierwszego seta "Biało-Czerwoni" wygrali 25:10, pokazując rywalom miejsce w szeregu.
Także w drugiej partii ekipa z Bałkanów była dla rozpędzonej machiny Heynena jedynie tłem. Co prawda przewaga Polaków nie była już tak duża, jak w secie pierwszym, ale wciąż imponująca. Wygrali 25:17 i w całym spotkaniu prowadzili już 2:0. Trzecia odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów. Po pierwszej przerwie technicznej ponownie przewagę zyskiwać zaczęli Polacy, którzy ostatecznie triumfowali 25:19, a w całym spotkaniu 3:0.
W pierwszym secie nasza kadra wyrównała rekord tegorocznych mistrzostw. 25:10 wygrali również Włosi (z Portugalią) i Rosjanie (z Białorusią).
Kolejnym rywalem naszej kadry będzie Ukraina, z którą zagramy w czwartek o 20:00.
Czarnogóra - Polska 0:3 (10:25, 17:25, 19:25)