ME U21. Hiszpania wygrała młodzieżowe EURO! Niemcy przebudzili się zbyt późno [WIDEO]

Hiszpania wygrała młodzieżowe EURO! Niemcy przebudzili się zbyt późno [WIDEO]
Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Reprezentacja Hiszpanii wywalczyła złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy. W finale piłkarze Luisa de la Fuente wygrali z Niemcami 2:1.
Hiszpanie pierwszego gola strzelili już w siódmej minucie. Fabian Ruiz pociągnął środkiem boiska i precyzyjnie przymierzył z 20 metrów Alexander Nubel nie był w stanie dosięgnąć piłki.
Niemcy próbowali odrabiać straty, długo utrzymywali się przy piłce, ale nie stwarzali poważniejszego zagrożenia pod bramką rywali. Być może inaczej byłoby, gdyby sędzia podjął inną decyzję po faulu Jesusa Vallejo na Luce Waldschmidtcie. Piłkarz Realu Madryt otrzymał żółtą kartkę, choć wydaje się, że mógł zostać wyrzucony z boiska.
Hiszpanie podwyższyli prowadzenie w 69. minucie. Ruiz znów uderzył z dystansu. Piłkę tym razem odbił Nubel, ale zrobił to tak niefortunnie, że dopadł do niej Dani Olmo. Zawodnik Dinama Zagrzeb nie miał żadnych problemów ze zdobyciem bramki.
Hiszpanie mieli kolejne okazje do zdobycia gola, ale w końcówce meczu przebudzili się Niemcy. W 88. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Nadiem Amiri. Piłkę głową podbił Vallejo, który w ten sposób zaskoczył własnego bramkarza.
Niemcy starali się walczyć do samego końca. Usiłowali zepchnęli rywali pod własną bramkę, ale rozgrywali piłkę zbyt niedokładnie, by stworzyć sobie okazję do wyrównania.
Hiszpanie tym samym zrewanżowali się Niemcom za porażkę w finale młodzieżowego EURO z 2017 roku. Tamten mecz pamiętają m.in. Dani Ceballos, Jesus Vallejo, Mikel Oyarzabal, Borja Mayoral, czy Carlos Soler, którzy tym razem mogli cieszyć się ze złotego medalu.
Kamil Kaczmarek30 Jun 2019 · 22:36