ME U21. Hiszpania wygrała młodzieżowe EURO! Niemcy przebudzili się zbyt późno [WIDEO]

Hiszpania wygrała młodzieżowe EURO! Niemcy przebudzili się zbyt późno [WIDEO]
Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Autor: Kamil Kaczmarek 30 cze 2019 | 22:36
Reprezentacja Hiszpanii wywalczyła złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy. W finale piłkarze Luisa de la Fuente wygrali z Niemcami 2:1.
Hiszpanie pierwszego gola strzelili już w siódmej minucie. Fabian Ruiz pociągnął środkiem boiska i precyzyjnie przymierzył z 20 metrów Alexander Nubel nie był w stanie dosięgnąć piłki.
Niemcy próbowali odrabiać straty, długo utrzymywali się przy piłce, ale nie stwarzali poważniejszego zagrożenia pod bramką rywali. Być może inaczej byłoby, gdyby sędzia podjął inną decyzję po faulu Jesusa Vallejo na Luce Waldschmidtcie. Piłkarz Realu Madryt otrzymał żółtą kartkę, choć wydaje się, że mógł zostać wyrzucony z boiska.
Hiszpanie podwyższyli prowadzenie w 69. minucie. Ruiz znów uderzył z dystansu. Piłkę tym razem odbił Nubel, ale zrobił to tak niefortunnie, że dopadł do niej Dani Olmo. Zawodnik Dinama Zagrzeb nie miał żadnych problemów ze zdobyciem bramki.
Hiszpanie mieli kolejne okazje do zdobycia gola, ale w końcówce meczu przebudzili się Niemcy. W 88. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Nadiem Amiri. Piłkę głową podbił Vallejo, który w ten sposób zaskoczył własnego bramkarza.
Niemcy starali się walczyć do samego końca. Usiłowali zepchnęli rywali pod własną bramkę, ale rozgrywali piłkę zbyt niedokładnie, by stworzyć sobie okazję do wyrównania.
Hiszpanie tym samym zrewanżowali się Niemcom za porażkę w finale młodzieżowego EURO z 2017 roku. Tamten mecz pamiętają m.in. Dani Ceballos, Jesus Vallejo, Mikel Oyarzabal, Borja Mayoral, czy Carlos Soler, którzy tym razem mogli cieszyć się ze złotego medalu.

2720 PLN

Oferta na EURO 2020 w Fortunie! 600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

ETOTO
2500 PLN

1500 PLN od pierwszej wpłaty i dodatkowo 1000 PLN w bonusach i freebetach

Dyskusja 17

30 cze 2019 | 22:53
0
Brawo Hiszpania. A my możemy powiedzieć, że jedyny mecz jaki przegraliśmy na tym turnieju to ze złotymi medalistami.
30 cze 2019 | 23:14
0
Ja kibicowałem Hiszpanom.Ale prawda jest tak że sędzia popełnił wielki błąd,nie wiem czemu nie dał Hiszpanowi czerwonej kartki.To bardzo obniża jego notę za ten mecz.
30 cze 2019 | 22:39
0
Myślę, że zasłużone zwycięstwo, ale niesmak pozostanie, bo według mnie Hiszpan powinien wylecieć z murawy w pierwszej połowie. Zagranie Vallejo było bardzo brutalne i gdyby Niemiec miał nogę na ziemi pewnie skończyłoby się to poważnym urazem.
1 lip 2019 | 01:54
0
Ależ ci Hiszpanie mają ekipę. Nie zrozumcie mnie źle, doskonale znam tych graczy, ale jak się porówna składy czysto na papierze z innymi kadrami to wygląda jak seniorzy vs junior starszy. Przychodzi mi do głowy porównanie ze złotym pokoleniem Belgów kilka lat temu. Dzisiaj? Lukebakio godny śledzena co najwyżej. U Hiszpanów to robi wrażenie. Aż się nie chce wierzyć, że Fabian Ruiz ma 21 lat, ten chłopak u Ancelottiego rozwija się w tempie atomowym.
1 lip 2019 | 10:23
0
Fabian Ruiz ma 23 lata, nie 21 ;]
30 cze 2019 | 22:43
dlaczego ten jakiś tam Vallejo nie dostał czerwonej kartki?
0
Dlaczego ten jakiś tam Vallejo nie dostał czerwonej kartki?
30 cze 2019 | 23:08
Według mnie żadnego zaskoczenia nie ma.
Jakby nie patrzeć Hiszpanie grali najlepszą piłkę ze wszystkich drużyn.
Z takim zapleczem to w Katarze mogą namieszać a może i na euro 20 .
0
Z takim zapleczem to pierwsza reprezentacja w Katarze może namieszać a może i na euro 20 .
30 cze 2019 | 23:13
0
nieważne kto...zawsze sie serce raduje jak szkopy przegrywają :)
30 cze 2019 | 23:02
0
Po 1)mecz był bardzo wyrównany, od 30 minuty dominowali zdecydowanie Niemcy po 2) Waleho powinien wylecieć od razu, kompletnie nie rozumiem tej decyzji, w wielu mniej bzdurnych sytuacjach sędziowie używają varu, tutaj sędzia nawet spojrzeć nie chciał bo chyba wiedział, że gdyby to obejrzał to nie było by odwrotu od czerwonej kartki i by było praktycznie po meczu. Ale w zasadzie przez lata zostaliśmy już przyzwyczajeni, że Hiszpanom uchodzi lekko to za co inni są karani.
30 cze 2019 | 22:48