Bayern. Media: Cztery kluby chcą Lewandowskiego. Padła zaskakująca nazwa. "Kusi go wizją powrotu do wielkości"

Media: Cztery kluby chcą Lewandowskiego. Padła zaskakująca nazwa. "Kuszenie wizją powrotu do wielkości"
Philippe Ruiz / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 20 maj 2022 | 12:11
Wciąż nie wiadomo, gdzie w przyszłym sezonie zagra Robert Lewandowski. Zdaniem Macieja Iwańskiego z TVP napastnika chcą cztery kluby.
Lewandowski nie kryje swoich zamiarów - nie przedłuży wygasającego za rok kontraktu z Bayernem. Chciałby z niego odejść już tego lata.
Dalsza część tekstu pod wideo
Od dawna Lewandowski jest przymierzany do Barcelony. 33-latek ma być "zajarany" projektem przedstawionym przez klub z Camp Nou. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
Chętnych na kapitana reprezentacji Polski jest jednak więcej. Według Maciej Iwańskiego polskim snajperem interesują się też Chelsea, PSG i... Arsenal.
Najbardziej zaskakująca jest obecność w tym gronie ostatniego z wymienionych klubów. Do tej pory nie łączono go z Lewandowskim. W dodatku na jego niekorzyść działa sytuacja sportowa. "Kanonierzy" raczej nie zagrają w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.
- Arsenal także zapłaciłby za Polaka Bayernowi więcej, niż Barcelona i będzie go kusił wizją powrotu do klubowej wielkości w oparciu o klasę sportową i doświadczenie Lewandowskiego. No i naturalnie jest w stanie spełnić żądania finansowe piłkarza. Sportowo wydaje się jednak być najmniej interesującym Roberta kierunkiem i opcją rezerwową, ale futbol nie takie zwroty akcji widział - pisze Iwański na "tvpsport.pl".
Na razie Bayern zarzeka się, że nie sprzeda Lewandowskiego w najbliższym oknie transferowym. Jednocześnie rozgląda się za nowym napastnikiem. Może nim zostać Sasa Kalajdzić z VfB Stuttgart.
Źródło: tvpsport.pl